Експерти розповіли, як Україна здійснила унікальну атаку на Кримський міст

Експерти вважають, що Україна запустила безпілотник з узбережжя Чорного моря і він пройшов близько 700 км.

Військові експерти заявили російському “Агентству”, що атака на міст у Криму свідчить про те, що українські військові можуть вражати цілі, віддалені від української території, за допомогою морських безпілотників. У понеділок ввечері два українські безпілотники атакували міст у Криму.

Російський Telegram-канал повідомив, що це були військово-морські безпілотники. Військові експерти Кирило Михайлов і Юрій Федоров вважають, що безпілотники, швидше за все, були запущені з підконтрольного Україні узбережжя Чорного моря. Це означає, що БПЛА пройшов приблизно 700 км.

Україна запустила безпілотник з узбережжя Чорного моря і він пройшов близько 700 км
Україна запустила безпілотник з узбережжя Чорного моря і він пройшов близько 700 км

“Це дуже вражає, що він може обійти весь Крим і атакувати з іншого боку півострова. Я думаю, що його радіус дії необмежений в межах його операційної зони, яка включає в себе Чорне море”, – сказав Михайлов в інтерв’ю.

Запуск з українського узбережжя свідчить про те, що безпілотники можуть нести достатньо пального. За словами Федорова, безпілотники можуть бути оснащені супутниковим зв’язком або мати вбудовані навігаційні системи, а також можуть нести локатори і оптичне обладнання при наближенні до мостів, щоб націлитися на опори.

За словами Федорова, російські військові могли б виявити апарат за допомогою комбінації трьох приладів – тепловізора, радара і гідролокатора. Але цього разу наближення катера не було виявлено, свідчить про те, що російські військові погано спрацювали або не здійснювали моніторинг морського простору.

На думку Михайлова, для захисту від морських безпілотників у водах мають бути встановлені фізичні бар’єри: “Судячи з того, що російські військові вже встановили бар’єри в Севастопольській бухті, одних лише радарів буде недостатньо”. Обидва експерти вважають, що атака не вплине на постачання російських військ на передовій. На думку аналітиків, це означає, що українські сили продовжать атакувати міст, щоб зупинити рух поїздів.

Удар по Кримському мосту
Удар по Кримському мосту

Нагадаємо, Україна з осені 2022 року проводить удари з моря по російських цілях за допомогою безпілотників. За даними The Telegraph, безпілотники можуть нести корисне навантаження до 200 кг, розвивати швидкість до 80 км/год і оснащені терміналами Starlink в якості навігаційних засобів.

OSINT-аналітик H. I. Sutton, який веде акаунт у Twitter, пише, що ця атака свідчить про те, що на озброєнні українських військових є чотири типи дронів, які були модернізовані українською промисловістю під час війни. За його словами, навесні та влітку 2023 року Збройні сили України використовували менші за розмірами та більш досконалі апарати. Один з них, H. I. Sutton, називає морським безпілотником другого покоління української армії, а інший – підводним безпілотником “Толока ТК-150”.

Одна з наймасштабніших атак відбулася 29 жовтня, коли сім морських безпілотників атакували базу Чорноморського флоту в Севастопольській бухті. Однією з цілей був фрегат класу “Адмірал Григорович”. Невідомо, чи був фрегат пошкоджений в результаті атаки. Міністерство оборони Росії лише підтвердило, що тральщик “Іван Голубець” був пошкоджений в результаті атаки.

Теги: новини україни сьогодні онлайн, зсу новини, головні новини