Армія РФ боїться втратити БМПТ “Терминатор” і використовує рідкісні машини для боїв уночі

Армія РФ боїться втратити БМПТ “Терминатор” і використовує рідкісні машини для боїв уночі

Що заодно показує, що в сучасній війні може бути своя ніша навіть для таких машин вогневої підтримки

У мережі з’явилося відео, яке свідчить про використання російською армією БМПТ “Термінатор” під час боїв проти ЗСУ на Авдіївському напрямку. Відео показує, що російські військові в основному працюють з цими БМПТ уночі, використовуючи 30-мм автоматичні гармати 2А4 та протитанковий ракетний комплекс “Атака-Т”. Примітно, що автоматичні гранатомети АГС-17 не використовуються.

Рашисти використовують БМПТ "Терминатор" в боях проти ЗСУ на Авдіївському напрямку, липень 2023 року, стоп-кадр з відео
Рашисти використовують БМПТ “Терминатор” в боях проти ЗСУ на Авдіївському напрямку, липень 2023 року, стоп-кадр з відео

Це відео має важливе значення, оскільки є першим відзначенням використання БМПТ “Термінатор” російською армією проти ЗСУ за останні півроку. Попередній випадок був зафіксований в лютому 2023 року, коли окупанти втратили одну таку машину під час обстрілу артилерією ЗСУ поблизу Кремінної на Луганщині.

Загалом, БМПТ “Термінатор” були використані рашистами лише у трьох випадках: в травні 2022 року під час боїв за Сєвєродонецьк, у лютому 2023 року біля Кремінної і у липні 2023 року біля Авдіївки. Проте ефективність їх застосування армією РФ можна назвати не дуже успішною.

Тим не менш, часте використання БМПТ “Термінатор” у боях проти ЗСУ свідчить про те, що російські військові розуміють значення машин вогневої підтримки в сучасних війнах, хоча ще не до кінця впевнені в їх концепції. Це також демонструє, що у ЗСУ є своя перспектива використання машин вогневої підтримки на базі танків у протистоянні з російською армією, навіть якщо наразі вони використовують “гібриди” на базі Т-62 з баштами від БМП-2 під назвою БМПВ.