Активна фаза ночі.

Активна фаза ночі.

Як кажуть фінансисти, ніч сьогодні показала різноспрямовані тенденції. Як попереджали обізнані люди, до вильотів готувалася приблизно така сама кількість літаків стратегічної авіації супротивника, як і кілька днів тому, коли було проведено найбільший повітряний наліт за весь час широкомасштабної війни. Але в результаті повітряних цілей було випущено втричі менше, вірніше – в повітряний простір України влетіло 57 повітряних засобів поразки, замість 151 минулого разу. З них було 29 крилатих ракет Х-101/Х-555 та 28 ударних дронів типу Шахед. В результаті бойової роботи засобів ППО 43 повітряні цілі знищені, цього ранку: 18 ракет і 25 дронів.

Як повідомляють деякі джерела, кілька повітряних цілей було придушено засобами РЕБ. Можливо, згодом буде уточнення ще й цього моменту. Відомо про те, що близько 10 повітряних цілей було перехоплено в районі столиці та дві з них – у межах міста, оскільки уламки випали у двох районах Києва. У Деснянському районі вони впали у лісопарковій зоні, а у Шевченківському – пошкодили фасад багатоповерхового будинку.

Більшість повітряних цілей пішла на Захід України, де активно працювала ППО, зокрема – в районі Львова. Як мінімум, одна ракета йшла вздовж польського кордону і за різними даними, до 30 секунд знаходилася в польському повітряному просторі. Польське військове командування повідомляє про те, що на перехоплення повітряних цілей було піднято бойову авіацію як війська польського, так і союзників, але поки що літаки не збили жодної повітряної мети.

Очевидно, що противнику хотілося б зобразити щось масштабніше, але очевидно, що матеріальна частина дозволила здійснити обмежений наліт з дуже сумнівним результатом. Ну а з іншого боку, прямо в цей час ЗСУ пройшлися вогняною ковзанкою тимчасово окупованим Кримом. Причому особливу увагу було приділено Севастополю. За різними даними, там прилетіло безліч військових об'єктів. Були повідомлення про попадання двома військовими кораблями, що стояли біля причалів, але жодних уточнень не надходило і можливо, далі буде якесь роз'яснення.

Тим не менш, у межах міста були зафіксовані потужні прильоти по об'єктах у самому центрі міста. Виглядало це приблизно так:

Станом на зараз, силами ЗСУ, змито в унітаз усі новини пов'язані з крокус сіті холом на маааацквабаді. pic.twitter.com/obEmie1NXz

– Lida Sha (@LidaSharko) March 23, 2024

Поки що місцеві джерела говорять про те, що як мінімум три ракети потрапили у центральний вузол зв'язку чорноморського флоту, після чого він вийшов з чату. Також пишуть про те, що прилетіло військовою частиною, можливо – морською піхотою в районі, де до окупації знаходився штаб ВМСУ. Ну і є відео, яке не дуже інформативно і на ньому просто видно, що вдалині – явно яскравий спалах прильоту та звук потужного вибуху, а під ним коментар про те, що це прилетіло аеродромом Бельбек. Зрозуміло, що місцевий гауляйтер доповів, що всі цілі збиті і де-не-де потрапляли уламки, з довгим списком адрес, куди прилетіли «уламки». Але зараз у нас 21 століття і результати будуть змальовані засобами об'єктивного контролю.

Проте всі путінські чиновники, допущені до публічних заяв, безумовно поставили підписи під купою документів про «не розголошення», а також про інструктаж та здачу заліків за методичними матеріалами, що регулюють характер висловлювань для преси. А в першому пункті там безумовно написано про те, що стартовий коментар конкретної події має починатися заклинанням «всі цілі збиті, жертв і руйнувань немає», а потім – прихована загроза у плані «довіряти треба лише офіційним джерелам, тобто – ось цим діячам, а не власним очам і вухам» і явна загроза «не знімайте роботу ППО і взагалі – військових». Тут уже всім зрозуміло самопальний фільм студії «Севастополь синема» може закінчитися неприємною відсидкою на лавці штрафників років приблизно на п'ять.

Ну а якщо таки в Мережі з'являться кадри корабля, що тоне, палаючого літака або прильоту, який навіть маючи буйну фантазію, ніяк не назвеш падінням уламків, доводиться відгрібати назад. Наприклад, у Білгороді теж усі начисто збивають і при цьому там уже розпочато часткову евакуацію обласного центру. І більше того, самі білгородці, по сарафанному радіо, передають, що якщо РДК зайдуть у місто, вже є наказ застосовувати важкі авіабомби прямо по Білгороду. Так і в цьому випадку, ніби вже пройшла заява про те, що всі збили і тільки уламками щось посікло, але тут їхні паблики погнали вже таке:

Якщо комусь незручно скачувати скріншот, щоб розглянути його в деталях, наводжу текст цього пабліка так, як воно написано:

«Трагічний удар по Севастополі. Загинуло понад 30 військових, пошкоджено три літаки. Як і обіцяли, розповідаємо про сумні наслідки масштабного ракетного удару по Севастополі (те, що можна розповідати, частину деталей ми не повідомлятимемо, щоб не радувати ворога). За даними джерел у Міноборони та серед військових, які перебувають у Севастополі, ворог вразив «добре замаскований командний пункт, у якому під час удару перебувало понад два десятки офіцерів.

Також внаслідок падіння уламків збитих ракет пошкоджено три літаки Су-27 на аеродромі «Бельбек». Один із літаків пошкоджений дуже серйозно, два практично точно відремонтують. Крім того, ворожі ракети вдарили за місцем дислокації наших морпіхів. Там серйозні жертви. Загалом внаслідок атаки, на жаль, загинули 34 військові, 11 з них – офіцери. Ще близько 40 військових поранено. Як ворог дізнався про справді добре замасковані військові об'єкти, питання риторичне. На жаль, зрадників у Севастополі менше не стає».

Разом з тим, що стосується саме тимчасово окупованого Севастополя, ворог вже підтвердив знищення того, що спочатку було названо центральним вузлом зв'язку. Мабуть, після руйнування штабу флоту та знищення ЗКП саме на базі цього об'єкту було розгорнуто альтернативний командний пункт і саме його вдалося знищити цієї ночі. Щоправда, залишки флоту вже не в змозі проводити масштабних операцій, а тому – командний пункт уже не відіграє колишню роль, проте знищення такої інфраструктури – великий успіх. Та й як водиться, на такому об'єкті знаходяться не лейтенанти, а старші офіцери саме командного складу флоту.

І ось поки набирався цей текст, пішли перші конкретні підтвердження результатів нічного нальоту Севастополем, вже від командування ЗСУ. Ще вчора від місцевих жителів стало відомо про те, що якось яскраво висвітлилася Козача бухта і що можливо були попадання по якихось кораблях. Виявилося, що так воно й було:

#BREAKING Ukraine claims it hit Russian Ropucha-class landing ship Yamal & Azov довкола з комунікаційним центром як добре, як several infrastructure facilities of Russian Federation в тимчасово розташований Sevastopol, Crimea. pic.twitter.com/qhMD4pHWUg

– Clash Report (@clashreport) March 24, 2024

Ступінь пошкодження кораблів поки що невідома, але одне можна стверджувати напевно, це була ракетна атака, оскільки про дрони взагалі ніхто й нічого не писав. А це означає, що БЧ ракет була як мінімум у рази потужніша за те, що зараз доставляють наші повітряні дрони. У будь-якому випадку, потрапляння відразу по двох БДК вже можна вважати джек-потом, адже противник підтверджує, що і по аеродрому Бельбек теж прилетіло смачно. Цілком можливо, що приліт був один і він прийшовся точно по одній з сушок і напевно, добре зачепило і два літаки, що стояли поруч.

Але в наведеній вище цитаті є щось, що задає загальний тон повідомлення. Противник з надривом говорить про те, що в Севастополі, гніздилищі вати та лапотних мас, досить багато людей, які дають важливу інформацію для того, щоб удари були точними, як у цей секретний КП. Це вже очевидно для самого окупанта. Та й крім того, слід звернути увагу на те, як розмотали основу морської піхоти. Оцінюючи наслідки удару, противник пише у тому, що є «серйозні жертви». Ось так минає слава мирська. Раніше жертви у них були веселі, а тепер – усі, лишилися лише серйозні.

Але це ще не все. За традицією, що вже склалася, якщо вже щось летить по Криму, то обов'язково хоч щось залітає на аеродром у Новофедорівці. Є думка, що після деокупації Криму саме цей населений пункт буде перейменовано на «Нову Чорнобаївку». Принаймні паблики в Сакі тривожно пишуть таке:

А вже під ранок стало відомо про те, що смачно прилетіло і до Гвардійського. Цей населений пункт відомий тим, що там ще з часів совка є велика авіабаза та відповідна інфраструктура. Зокрема, там є велика нафтобаза, яка показала, що туди прилетіло не дарма. Вогонь і дим пішли високо в небо, і це видовище помітно за десяток кілометрів. Так що тут розповідь про все збите і уламки взагалі не міститься в реальності.

Кримські паблики показали кадри пожежі після прильоту – ймовірно, на нафтобазі у селі Гвардійське під Сімферополем. pic.twitter.com/YMKQsT7SrP

— 🇵🇱Zły niedźwiedź🇺🇦 (@RomanKLGD) March 24, 2024

Противник же обговорює ці новини з нестерпним зневірою, оскільки вони думали, що друга армія світу їм зробить «парасольку», але себе обдурити легко, а ось об'єктивна реальність говорить про те, що з парасолькою у цієї армії завжди було так собі, оскільки вона більше виступає з питань круглої дірки у підлозі. І навіть лисий гівнокомандувач, ще 25 років тому чорним по білому заявив про те, що він мочитиме у сортирі. Власне кажучи, всі ці роки він будував сортир і нарешті постоли можуть спостерігати, як він функціонує.

І на завершення теми нальотів цієї ночі, пропонуємо карту зразкового руху дронів та ракет, над територією України:

Очевидно, противник зосередився на Заході нашої країни і дехто припустив, що він намагається порушити лінії енергопостачання, які зараз задіяні для покриття енергетичного балансу після позавчорашнього нальоту. Може воно й так, але ходять чутки, що в цей час до нас заходить щось потрібне та цікаве. Можливо, вдень спливе ще щось цікаве і ми повернемося до цієї теми ще раз, але поки що все виглядає приблизно так.

Джерело: Anti-Colorados, Defence-Line