З учорашнього дня російські ЗМІ повідомляють про дуже стрімке просування Збройних сил України в Курській області. Сьогодні з’явилася інформація, що Збройні сили України окупували низку населених пунктів у Суджанському районі Курської області.
Що насправді відбувається сьогодні в Курській області. Це той самий рейд, який ми бачили, який проводили російські добровольці, чи повноцінна військова операція? Про це сайт Charter97.org поговорив з українським військово-політичним оглядачем групи “Інформаційний спротив” Олександром Коваленком:
– Якщо використовувати виключно військову термінологію, то це не те і не інше. Це щось середнє, якщо виходити з інформації, яка є у відкритих джерелах. Що таке диверсійно-розвідувальна операція? Диверсійно-розвідувальна група зазвичай складається з невеликої кількості особового складу, наприклад, 10, 20, 30 осіб. Але будь-яка диверсійно-розвідувальна група може бути посилена для виконання більш широкого кола завдань. Тобто вона може бути посилена не тільки, наприклад, артилерійським вогнем чи авіаційною підтримкою, вона також може бути посилена механізованою складовою, технікою.
Зазвичай диверсійно-розвідувальні групи не пересуваються на важкоброньованій або легкоброньованій техніці, можна використовувати щось швидке і малопомітне, якщо воно прикріплене. Але в більшості своїй операції проводяться пішки. Однак група, яка зайшла на територію Курської області, вона, в принципі, не належить до середньостатистичної диверсійно-розвідувальної групи.
Згідно з даними Міноборони РФ, опублікованими вчора, у вході на територію Росії взяли участь 300 осіб. Грубо кажучи, це три роти, або половина такого середнього батальйону. Була, звичайно, механізована складова, артилерійська підтримка і так далі.
Але з іншого боку, три роти не можуть провести загальновійськову наступальну операцію в прикритті фронту в 25 кілометрів. Зараз, якщо вірити, знову ж таки, російським ресурсам, території від Миколаєва-Дар’їно до Олешок не контролюються. А це майже 25 кілометрів, якщо не безпосередньо, а повністю вздовж кордону, то ми отримуємо такий фронт.
300 людей просто не можуть виконати таке завдання, це не їхній рівень. Наразі, знову ж таки, за інформацією російських окупаційних ресурсів, фронт простягається приблизно на 20 кілометрів від Рубанщинського району до Зеленого Шляху, це біля самої Суджі по трасі Рильськ-Суджа.
Це явно не диверсійна операція. Чи можна її назвати повноцінною загальновійськовою службою? Начебто і це не працює. Це щось середнє, що виконує певний функціонал.
– Які цілі цієї операції?
— Складно сказати, напевно, про створення санітарної зони.
– Як можуть розвиватися події?
“Подальші події можуть розвиватися за сценарієм розширення санітарної зони на лівому та правому флангах, тобто на захід та схід. Але все одно більше уваги буде приділено західному напрямку, оскільки контроль за дорогою на Суджу є досить важливим завданням навіть для невеликого контингенту. Ну і плюс, крім усього іншого, сама Суджа, з урахуванням її ландшафтних і географічних особливостей, може бути досить зручним опорним пунктом для санітарної зони.
Про це Інформує видання ЮА Обозрєватель.