Розкрито особливості ДНК водоростей, які уможливили земне життя.
Американські біологи з Університету Небраски в Лінкольні та їхні колеги з інших країн розгадали геномний код перших рослин на Землі. Дослідження опубліковано у науковому журналі Nature Genetics (NatGen).
Перші наземні рослини, відомі як ембріофіти у скарбниці стрептофітів, з'явилися на суші близько 550 млн років тому — їхня поява фундаментально змінила поверхню та атмосферу планети.
Вони уможливили інше земне життя, включаючи людей і тварин, служачи еволюційною основою для майбутньої флори та їжі для фауни.
Команда створила першу геномну послідовність чотирьох штамів водоростей Zygnema — найближчих родичів, що нині живуть, наземної рослинності. Вчені об'єднали низку передових методів секвенування ДНК, щоб визначити послідовність геному цих організмів.
Методи дозволили вченим створити повні геноми цих організмів лише на рівні цілих хромосом — те, чого раніше не робилося з цією групою водоростей.
Порівняння геномів з геномами інших рослин та водоростей призвело до виявлення специфічного надлишку ферментів клітинної стінки, сигнальних генів та факторів реакції навколишнього середовища.
Унікальна особливість цих водоростей, виявлена за допомогою мікроскопічної візуалізації – товстий і дуже липкий шар вуглеводів поза клітинними стінками, що називається шаром слизу.
Завдяки цим властивостям Zygnema мають адаптації, що дозволяють протистояти наземним стрессорам, таким як висихання, ультрафіолет, заморожування та інші впливи, зазначили вчені.
Про це Інформує своїх читачів портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97