Все йде за планом, Володимире Володимировичу!
Z-патріоти обурюються пропозицією Блінкена, до якої держсекретар США прийшов після «протверезного візиту до Києва» – дозволити ЗСУ завдавати ударів по військових цілях на території РФ американською зброєю.
Щоправда, поки що про це було сказано лише у статті NYT із посиланням на джерела.
На слуханнях у палаті представників конгресу США 22 травня Блінкен повторював офіційну позицію, що адміністрація Байдена подібних ударів не підтримує. Але при цьому наголошував, що, зрештою, Україна сама приймає рішення про те, як ефективно розпоряджатися західною зброєю.
Спікер палати представників республіканець Майк Джонсон підтримав цю тезу, заявивши, що Україні слід дозволити вести війну так, як вона вважає за потрібне і дати можливість відповідати на удари.
13 членів конгресу написали листа до глави Пентагону, закликавши зняти заборону на використання американської зброї для Києва.
Міністр оборони Остін заявив, що у випадку з атаками літаків ВКС РФ, які завдають ударів по Україні з території Росії, можуть бути зроблені винятки для ATACMS.
Останньою краплею для змін позиції Вашингтона стали постійні удари по Харкову і наступ ЗС РФ у Харківській області. При тому, що ЗСУ у відповідь не мали права завдавати ударів ATACMS по цілям вздовж кордону з РФ, що сприяє просуванню росіян, нарікає Зеленський. Українські БПЛА часто не долітають до цілей – на відміну від ракет, їх легше збивати ППО та РЕБ.
Українці вже били ATACMS з радіусом дії 160 км Кримом (в т. ч. військовим аеродромом Бельбек).
І Вашингтон вже розпочав постачання ATACMS з дальністю до 300 км.
На слуханнях у Палаті представників голова комітету із закордонних справ Майкл Маккол продемонстрував карту Росії із зоною, яку можуть вразити ATACMS.
До неї потрапили такі міста, як Воронеж, Ростов-на-Дону, Калуга, Курськ, Білгород, Брянськ, Орел, Курськ.
Військовими цілями там можуть стати військові аеродроми, місця дислокації військових, склади та стоянки техніки. Але зростає й загроза мирним громадянам, з урахуванням можливих помилок з боку ЗСУ та наслідків роботи ППО.
Все йде за планом, Володимире Володимировичу!
Окреслені ним чергові червоні лінії Захід більше не визнає, вважаючи, що Путін сам їх порушив, ескалюючи бойові дії на нових ділянках.
Раніше, 2 травня, глава МЗС Великобританії Кемерон під час візиту до Києва визнав за Україною право завдавати ударів по території РФ зброєю, отриманою від Лондона. А президент Франції Макрон у інтерв'ю Economist, що вийшло того ж дня, підтвердив лютневу заяву, що Європа не повинна виключати розміщення військ в Україні. Умовою для цього стало б прохання з боку Києва чи прорив ЗС РФ лінії фронту.
За його словами, обережність європейських країн “підштовхне Росію до наступу”. Макрон зазначив, що багато хто з них тепер поділяє позицію Франції з цього питання.
Слідом за Парижем розміщення військових (для допоміжних функцій та навчальних місій) в Україні не виключили країни Балтії.
Але не секрет, що західні фахівці там вже працюють. І їх буде більше. Голова Об'єднаного комітету начальників штабів США Чарльз Браун-мол. назвав процес розгортання інструкторів НАТО в Україні неминучим.
Польща заявила, що розглядає можливість використати свої кошти ППО біля кордону проти російських ракет. США повідомили, що завершили підготовку перших українських пілотів для F-16.
Спроби Путіна створити «санітарну зону» у глибині прикордонних територій Харківщини/Сумщини й надалі атакувати на Донбасі навряд чи увінчаються успіхом. Захід рішуче дав зрозуміти, що продовжуватиме давати Україні зброю, не дозволить обвалити її фронт і допоможе створити власну зону безпеки. У тому числі, поставивши далекобійні ракети, здатні «демілітаризувати» прикордонні території самої РФ.
Після провалу погроз застосування ТЯО, козирів у Путіна небагато. Більше того, він уперся у власну «червону лінію» – необхідність нової мобілізації.
Можливо, тому він знову посилає сигнали Заходу, що готовий зупинити операцію Z на нинішній лінії фронту, як пише Reuters з посиланням на джерела.
Телеграм-канал «СерпомПо»
Про це Пише сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97