Що залишилося в за лаштунками в Пекіні?
Путін та Зеленський зробили низку заяв, які дали багато їжі для роздумів.
Путін, наприклад, заявив, що не збирається йти на Харків, а обмежиться лише створенням «санітарної зони» вздовж кордону. А зона йому потрібна, щоб захистити Білгород від обстрілів.
Крім цього він знову повторив, що готовий хоч зараз сісти за стіл переговорів і припинити цю війну. Цього разу він навіть додав (це – новація!), що за основу на цих переговорах можна взяти старі «Стамбульські домовленості».
Хочу зауважити, що досі він казав, що повернення до «Стамбульських домовленостей» немає, корабель сплив і Україна втратила свій шанс. І що нові переговори мають вестися «з урахуванням реалій», і ці його «реалії» трактувалися як актуальна лінія фронту.
І ось ті на: він тепер готовий знову повернутися у квітень 2022 року та розпочати переговори там, де вони перервалися минулого разу. Не інакше Сі Цзіньпін на нього не по-дицьки наїхав і Вовчик став як шовковий. Ну справді, всі гадають: якого біса він поперся до Китаю? Ну не за домовленостями ж про «великі кішки» та топінамбур!
Журналісти ламають голову: що залишилося у закулісній частині переговорів у Пекіні? Які такі підступні задуми виношують два ці страшні тирани? А може, все простіше? Може, Сі викликав Вована на килим і сказав йому, що якщо він продовжуватиме цю безглузду війну, то може позбутися його заступництва?
Ну, справді: перед самою війною Путін приїжджав до Пекіна і обіцяв усе закінчити у три дні. Тепер іде вже третій рік, а кінця-краю не видно. Тут навіть легендарний китайський терпець може луснути. Особливо з урахуванням того, що кілька днів тому американці ввели загороджувальні мита на велику групу китайських товарів, які традиційно у великих кількостях імпортуються до Америки. А Конгрес ухвалив закон про примусовий продаж Тік-Тока.
Нагадаю, що після майже чотирьох років розгляду питання Вашингтон вирішив підвищити імпортне мито на китайські електромобілі. Мито на них зросте з нинішніх 27,5% до 102,5%.
Крім цього, мита зростуть і на китайські акумулятори, сонячні батареї, сталь та алюміній. На літієві батареї мито збільшиться з 7,5% до 25%, на найважливіші рідкісноземельні елементи – з нуля до 25%, на сонячні панелі – з 25% до 50%, на напівпровідники – з 25% до 50%.
Трохи раніше було ухвалено рішення про підвищення імпортних мит на китайські сталь та алюміній – вони зростуть до 25%, як і на низку товарів з цих матеріалів, щодо яких зараз діє ставка 7,5% або взагалі відсутні імпортні мита.
Думаю, Сі Цзіньпін чудово розуміє, що від нього хочуть американці та хто винуватець усіх його проблем. Не думаю, що після таких новин із США у товариша Сі з'явилося більше теплих почуттів до маленького плешивого борця із західною гегемонією, який зголосився воювати з НАТО, але не може впоратися навіть з Україною.
Провалитися мені крізь землю, але я майже впевнений, що саме звідси зростає коріння путінської готовності повернутися до Стамбульських домовленостей. І хочеться сподіватися, що цього разу Київ не валятиме дурня і скористається цією можливістю.
Зеленський повідомив, що вперше з початку війни він не чує скарг з передової на відсутність снарядів. «Вперше за роки війни жодна із бригад не скаржиться, що немає артилерійського снаряда. І це відбувається протягом останніх двох місяців», – сказав він. Що ж! Якщо так, то справи повинні піти на поправку, чи не так?
Альфред Кох, «Телеграм»
Про це повідомляє видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97