ЗСУ мав гострий дефіцит боєприпасів.
Безпілотники стали рятувальним колом для української армії, яка змушена воювати проти вищих сил агресора, маючи гострий дефіцит артилерійських боєприпасів та солдатів. Про це йдеться у репортажній статті The New York Times.
Кореспондент ознайомився з роботою підрозділу безпілотної авіації під керівництвом 33-річного старшого лейтенанта Юрія Федоренка, широко відомого під позивним «Ахілл». Протягом кількох місяців його групи безпілотників, що входять до складу 92-ї десантно-штурмової бригади, заповнювали проломи в українській обороні, стримуючи російську навалу, що націлилася на Годинник Яр.
«Команди працюють день і ніч, атакуючи російську бронетехніку, скидаючи вибухівку на російські позиції та використовуючи свої безпілотники, щоб переправляти постачання українським солдатам уздовж лінії фронту», – пише NYT.
За словами «Ахілла», без дронів Україна вже зазнала б поразки у війні, і росіяни були б у Києві. Військовий з гордістю показав журналістам свої майстерні, де інженери допрацьовують та тестують дрони. Водночас він висловив гнів та розчарування щодо порушених обіцянок західних союзників та втрат, які, за його словами, Україна зазнала в результаті.
«Ми маємо абсолютно абсурдну ситуацію. Уявіть собі боксерський поєдинок, де є рівні боксери, але один із них може вдарити один раз, а його суперник – 10 разів. Це абсолютний театр абсурду», – каже «Ахілл», коментуючи багатомісячну зупинку постачання зброї зі США.
За його словами, бойові дії на східному фронті ніколи не були такими жорстокими, як зараз. З того часу, як у вересні вперше відчулася нестача артилерійських снарядів, українська армія постійно втрачала позиції перед невтомною і дедалі більшою атакою Росії.
Взимку українцям вдалося запобігти великому прориву росіян, але наприкінці лютого росіяни розпочали тотальний наступ на Годинник Яр, сказав «Ахілл». За допомогою своїх розвідувальних безпілотників він бачив, як російські солдати накопичувалися.
“Я зрозумів, що вони йдуть”, – сказав він. Але без достатньої кількості артилерійських снарядів українці не могли вразити російські тилові шляхи постачання, як вони зазвичай робили, щоб запобігти атакі.
За словами Ахілла, росіяни йшли крок за кроком, займаючи одну позицію за іншою. «Це сталося після того, як у нас не вистачало боєприпасів, а нашій артилерії не було з чого стріляти», – продовжив він. За його словами, гармати стріляли лише по два снаряди на день, тоді як вони мали стріляти не менше 30.
У середині квітня, за словами «Ахілла», росіяни здійснили черговий штурм у бік Часового Яру із 30 танками та бронетехнікою. ЗСУ змогли підбити не менше 22 машин, але через брак артилерії більшість ударів завдавали групи безпілотників. Це були не тільки дрони-камікадзе, а й дрони, які скидали міни на шляху російської бронетехніки. Деякі машини також були вражені українською піхотою із протитанкової зброї.
«Все, що ми можемо зробити зараз, маючи безпілотники, які у нас є, це сповільнити їхнє просування», – сказав військовий.
Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97