Щоб дати відсіч Путіну.
Міністри закордонних справ Великобританії та Франції, Девід Кемерон та Стефан Сежурне відзначили 120-річчя підписання договору Згоди (Entente) між їхніми країнами закликом до інших держав залишити осторонь протиріччя та приєднатися до них у боротьбі з глобальними проблемами. Серед них міністри назвали «загарбницьку війну Путіна» проти України, в якій необхідно «забезпечити перемогу над Росією».
Англо-французький союз l'Entente cordiale («Сердечна згода») був оформлений в 1904 р. Згодом за участю Росії була створена «Трійна Антанта», або просто Антанта – як противага «Трійному союзу» Німеччини, Австро-Угорщини та Італії. Протистояння двох спілок продовжилося під час Першої світової війни. Після захоплення влади в Росії більшовиками Антанта, вже в особі Франції та Великобританії, підтримала уряди, що протистоять їм, в Україні, Фінляндії, Сибіру, Центральній Азії та Закавказзі і потім допомагала Білому руху.
При підписанні договору «Сердечної згоди» Великобританія та Франція змогли знайти компроміс у спірних питаннях, пообіцявши, як висловилася 120 років тому одна газета, забезпечити «неодмінну єдність своїх інтересів та бажань», нагадують Кемерон та Сежурне у колонці у The Telegraph. Цю єдність їхньої країни демонстрували у двох світових війнах, у сфері економічного співробітництва, ставши співзасновницями НАТО та двома ядерними державами в Європі, а вже під час війни в Україні – надавши їй далекобійні ракети Storm Shadow та Scalp. У березні 2024 р. перші українські пілоти закінчили курс підготовки до британських ВПС, щоб продовжити його у французьких та літати на винищувачах F-16 в Україні, наголошується в статті.
Міністри пишуть:
«Ми разом абсолютно чітко заявляємо: Україна має перемогти у цій війні. Якщо вона програє, ми програємо всі. Витрати від нездатності зараз підтримати Україну будуть набагато вищими, ніж витрати на те, щоб дати відсіч Путіну».
Наприкінці лютого президент Франції Емманюель Макрон на організованій ним у Парижі конференції з військової допомоги Києву першим із представників країн НАТО не виключив відправлення солдатів до України. Згодом він сформулював критерії такої операції: на зустрічі з керівниками французьких партій Макрон сказав, що може відправити війська, якщо відбудеться прорив фронту у бік Одеси чи Києва.
А начальник штабу оборони та командувач Збройних сил Великобританії адмірал Ентоні Радакін, як писала The Times, активно допомагав Україні розробляти бойові плани, зокрема удари по кораблях Чорноморського флоту РФ.
«Як і обговорювалося на лютневій конференції у Парижі, потрібно зробити більше, щоб забезпечити перемогу над Росією, – пишуть британський та французький міністри. – Світ дивиться – і засудить нас у разі невдачі”.
Про це Пише видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97