Проти ініціативи виступали Сербія та керівництво боснійських сербів.
Генеральна асамблея ООН започаткувала щорічний день пам'яті про геноцид у Сребрениці. Проти ініціативи виступали Сербія та керівництво боснійських сербів.
Про це у четвер, 23 травня, повідомило агентство Reuters.
Ухвалений документ оголошує 11 липня міжнародним днем пам'яті.
Зазначається, що резолюцію, яку ініціювали Німеччина та Руанда, схвалили 84 голосами, 19 країн висловилися проти, 68 — утрималися.
“Наша ініціатива спрямована на вшанування пам'яті жертв і підтримку тих, хто вижив і продовжує жити зі шрамами того фатального часу”, – сказала постійний представник Німеччини в ООН Антьє Лендертсе.
Водночас Сербія та боснійські серби заперечують факт геноциду та стверджують, що резолюція «таврує народ Сербії».
Президент Сербії Олександр Вучич закликав членів ООН голосувати проти резолюції, назвавши її «дуже політизованою». За словами президента, документ не сприятиме примиренню в Боснії та регіоні, а навпаки, «відкриє скриньку Пандори».
Як зазначив Вучич, «суперечності ставатимуть дедалі глибшими, а резолюція призведе до нестабільності в регіоні».
Геноцид у Сребрениці став найбільшим масовим вбивством у Європі з часів Другої світової та найтрагічнішим епізодом Боснійської війни між боснійцями, сербами та хорватами у 1992—1995 роках.
Тоді боснійські серби вбили понад вісім тисяч беззбройних чоловіків та хлопчиків із числа боснійських мусульман.
8 червня суд у Гаазі оголосив остаточне рішення щодо екс-генерала армії боснійських сербів Ратко Младіча. Апеляційна палата підтвердила його довічне ув'язнення, якого його засудили за організацію геноциду в Сребрениці.
Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97