Ділянка Таллінн збирався віддати Москві в обмін на Саатсеський чобіт.
Влада Естонії вирішила забудувати забудову ділянку на кордоні з Росією, яку раніше планувалося обміняти з Москвою на землю в Псковській області. Про це повідомив міністр внутрішніх справ республіки на прес-конференції уряду, повідомив портал естонського держтелерадіо. ERR.
Міністри закордонних справ Росії та Естонії підписували договори про державний кордон та розмежування морських просторів у 2005 та 2014 роках, але документи так і не були ратифіковані.
«Тоді планувалося, що ми можемо, наприклад, отримати так званий саатський чобіт. Як ви знаєте, ця ділянка зараз у руках Росії, і жителям Естонії доводиться через неї проїжджати. Натомість ми мали віддати такого ж розміру ділянку нашої лісової землі десь поряд із кордоном», — сказав Лаурі Ляенеметс.
За його словами, тепер «очевидно, що проводити такий обмін із Росією ми більше не маємо наміру». Тому влада Естонії вирішила розпочати будівництво прикордонної інфраструктури без урахування досягнутих тоді угод.
Виділена ділянка має довжину 4 км. Проектування та будівництво кордону піде з винятком із плану цієї території, «оскільки якийсь обмін землею з Росією ми, напевно, не вироблятимемо ще кілька десятиліть, а то й віків», — зазначив міністр.
На його думку, тепер «люди зможуть пересуватись цією дорогою, а не через територію Росії, де не можна зупинятися — один Бог знає, що може статися, якщо людям доведеться там зупинитися і в Росії з'явиться можливість, так би мовити, застосувати силу на своїй території ».
Саатсеський чобіт (волость Сетомаа) – частина Печорського району Псковської області, що заходить на естонську територію. Москва та Таллінн близько 20 років вели переговори щодо договору про кордон. 2005 року документ підписали, але потім підписи довелося відкликати через бажання естонської сторони включити до паперу згадки про мирний договір Тартуска. За ним частиною Естонії визнавався Печерський район Псковської області, який у 1944 році відійшов до Росії.
Про це Пише ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97