Подробиці.
Президент Туреччини Реджеп Ердоган отримав повноваження самостійно оголошувати загальну чи часткову мобілізацію в країні, випливає з нових законодавчих норм, опублікованих в офіційному урядовому віснику Resmi Gazete. Вжити таких заходів глава держави має право у разі війни, повстання, виникнення внутрішніх чи зовнішніх загроз територіальної цілісності республіки. Раніше повноваження оголошувати мобілізацію мали турецька Рада міністрів.
Тепер, згідно з документом, у разі мобілізації всі турецькі громадяни, звільнені зі Збройних сил, жандармерії та берегової охорони, будуть вважатися такими, що перебувають у запасі. До резерву можуть потрапити навіть звільнені зі служби після спроби держперевороту в Туреччині у 2016 році. З ухвали також випливає, що президент отримав право накладати гриф секретності на документи, пов'язані з мобілізаційними заходами.
Крім того, в країні запроваджується регламент призову для громадян, які перебувають за кордоном. Після оголошення мобілізації дипломатичні представництва оприлюднять списки резервістів, яким слід повернутись на батьківщину. Публікація цієї інформації у відкритому доступі вважатиметься офіційною повісткою.
Декількома днями раніше, 14 травня, Реджеп Ердоган провів екстрену зустріч з головою Національної розвідувальної організації та міністром юстиції, на якій заявив, що високопоставлені поліцейські вступили в змову проти керівництва Туреччини і готуються організувати путч.
Наступного дня глава МВС Алі Єрлікая визнав існування змови і пригрозив знищити розставлені змовниками «пастки» та «виманити ворогів влади з усіх нір, де вони ховаються». Міністр також повідомив про проведення спецоперації у 62 провінціях, у ході якої було затримано 544 підозрюваних, та про поліцейський рейд в управлінні безпеки Анкари та в будинках високопосадовців, за підсумками якого було затримано групу правоохоронців.
У зв'язку з підготовкою в країні путчу правоохоронні органи розпочали розслідування за статтею про створення незаконної організації для здійснення злочинів проти безпеки та конституційного устрою держави, пише Hürriyet.
Про це Інформує видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97