МІ-5 змінила пріоритети.
Влада Великобританії наказала службі контррозвідки МІ-5 переорієнтуватися з боротьби проти тероризму, на протидію шпигунам з Росії, Китаю та Ірану. The Daily Telegraph.
“Міністри попросили МІ-5 переорієнтувати більшу частину своїх зусиль на загрозу шпигунства, особливо на державну загрозу з боку Китаю, Росії, а останнім часом і Ірану”, – заявив виданню британський чиновник.
Інші співрозмовники The Daily Telegraph в уряді пояснили, що незважаючи на те, що внутрішній та міжнародний тероризм залишається пріоритетом для МІ-5, велика кількість ресурсів спрямована на контррозвідувальні операції проти Росії, Китаю та Ірану. війна в Україні, зростаюча кількість китайських агентів, що діють у королівстві, та використання Тегераном організованих злочинних угруповань, суттєво змінили цілі спецслужби. За їхніми словами, “боротьба з тероризмом ведеться паралельно”.
Ще одне джерело, знайоме із ситуацією, пояснило, що після замаху за допомогою нервово-паралітичної отруйної речовини «Новичок» на колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля у 2018 році, Росія «одразу втратила більшу частину своїх офіцерів розвідки». За його словами, Москва з того часу намагається завербувати нові активи, щоб заповнити втрати.
У керівництві спецслужби висловили стурбованість інформацією про вербування правих екстремістів з боку Росії для проведення диверсійних операцій у Європі та Великій Британії. При цьому кількість китайських агентів, задіяних у зборі розвідувальної інформації в королівстві, вже не піддається обчисленню.
Генеральний директор МІ-5 Кен Маккаллум заявив, що 10 тис. британських підприємств перебувають під загрозою промислового шпигунства, особливо в таких галузях як штучний інтелект, квантові обчислення та синтетична біологія.
«Ресурси МІ-5 обмежені, тому мають бути пріоритети. Рівень терористичної загрози залишається «суттєвим», що означає ймовірність нападу, але насправді проблеми, які нині створюють Китай та Росія, є більш актуальними», — повідомило ще одне джерело в британському уряді.
За його словами, близько 20 співробітників китайського посольства у Великій Британії, ймовірно, діють як шпигуни. “Але кількість агентів, цивільних осіб, завербованих китайськими спецслужбами, може обчислюватися сотнями тисяч”, – сказав він.
Про це Інформує видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97