Видання розкрило важливі нюанси.
Ряд західних країн дозволили Україні використовувати передану ними зброю для поразки цілей на території Росії. Водночас є й певні обмеження. ВПС.
Видання зазначає, що досі західні країни обмежували використання своєї зброї військовою метою, розташованою на території України, включаючи Крим та інші окуповані території. Це було з побоюваннями щодо ескалації конфлікту.
Втім, російський наступ на північному сході Харківської області змінив ситуацію та переконав у тому, що для того, щоб захистити себе, Україна має бути здатна знищувати військові об'єкти і по той бік кордону.
«Відмінною рисою взаємодії було пристосування та коригування в міру необхідності, щоб відповідати тому, що відбувається на полі бою, щоб переконатися, що Україна має те, що їй потрібне, і коли їй це потрібно», – заявив держсекретар США Ентоні Блінкен.
А за кілька перед цією заявою російський президент Володимир Путін погрожував розширити «санітарні зони», якщо західна зброя великої дальності буде використана для ударів по російській території. При цьому взявся загрожувати ударами, зауваживши, що країнам НАТО слід пам'ятати, що вони мають «держави з невеликими територіями та щільним населенням».
Які нюанси
Зазначають, що обмеження залишають Україні можливість зосередитись лише на цілях поблизу свого кордону. Втім, це вже суттєві зміни у політиці союзників Києва.
«Навіть зброя з меншою дальністю – до 70 кілометрів, як відреактивні системи залпового вогню HIMARS, можуть суттєво порушити російські логістичні операції та пересування військ, що зрештою уповільнить будь-які наступальні плани», – йдеться у статті.
Представник ОТУВ «Харків» Юрій Повх зазначив, що тепер Україна може завдавати ударів по місцях, де ворог зосередив свої війська, техніку та склади постачання, які використовуються росіянами для атак.
Водночас скасування заборони застосування західної зброї навряд чи допоможе захистити Україну від російських бомб, які Росія регулярно використовує для бомбардувань Харкова та інших прикордонних міст.
Єдиною зброєю, здатною перехоплювати ці літаки, які є у розпорядженні України на даний момент, є американська система протиповітряної оборони Patriot. Водночас, ставити систему поблизу Харкова – величезний ризик.
Дозвіл на атаки далекою зброєю
Цікаво, що Великобританія та Франція, які постачають Україні спільно створені крилаті ракети повітряного базування Storm Shadow (або Scalp, як їх називають у Франції), не обмежили їх використання прямо. Тому тепер Україна може бити по аеродромах Курської та Білгородської областей, які межують з Україною.
«Проте такі операції будуть обмежені з погляду того, чого вони можуть досягти. Українські Су-24, оснащені цими крилатими ракетами, мають наблизитися до російського кордону, щоб запустити їх, що робить їх уразливими для російських систем протиповітряної оборони. Винищувачі F-16, які очікуються до кінця цього року, краще оснащені для виконання таких завдань», – пише видання.
Тим часом, українські війська намагаються розробити власну зброю для поразки цілей у тилу Росії. Деякі з українських безпілотників атакували російські нафтобази та військові об'єкти за сотні кілометрів від кордону.
Про це Інформує своїх читачів видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97