Наслідки невчасної передачі показань газового лічильника
Якщо ви не передаєте показники лічильника щомісяця, оператор нараховує плату за усередненими обсягами споживання. Це може призвести до значного завищення суми у вашому рахунку, оскільки середнє споживання розраховується на основі даних за попередні три роки (зазначених у вашій заяві-приєднанні). Навіть якщо ви тимчасово не проживаєте за вказаною адресою та не користуєтеся газом, заборгованість все одно буде наростати. Тому повідомляти оператору показання лічильника необхідно щомісяця, незалежно від того, чи хтось проживає у квартирі.
Як правильно передати показання лічильника
Щоб уникнути завищених рахунків, передавайте показники газового лічильника щомісяця з 1 по 5 число. Для цього можна скористатися одним із зручних способів:
- Особистий кабінет національного оператора “Газорозподільні мережі України”: Переконайтесь, що ваш договір укладено саме з цим оператором.
- Сервіси локальних операторів: У Київській, Полтавській та Одеській областях діють регіональні оператори, тому звертайтесь до їхніх сервісів.
- Чат-бот gas.ua: Для абонентів “Нафтогазу”.
- Дзвінок до кол-центру: Кожен оператор має свій кол-центр.
- SMS-повідомлення: Для абонентів “Нафтогазу” на номер 4647 (9 цифр особового рахунку та через пробіл 5-значне показання лічильника).
Важливо! Сервіс 104.ua більше недоступний.
Що робити, якщо ви тимчасово не проживаєте за адресою?
Якщо ви не проживаєте за адресою та не користуєтеся газом, ви все одно повинні передавати показники лічильника. Щоб уникнути нарахування за середнім споживанням, можна:
- Щомiсяця фіксувати однi й тi ж показання лiчильника.
- Написати заяву до свого оператора про тимчасову відсутність. Це можна зробити зателефонувавши до кол-центру.
Альтернативні способи економії на комунальних послугах
Нагадаємо, що 27 жовтня ЗМІ повідомляли про можливість вибору більш вигідного тарифу на електроенергію за допомогою багатозонного лічильника. Також 25 жовтня Фокус публікував статтю про вплив нового меморандуму з МВФ на тарифи в Україні, прогнозуючи можливе майже двократне зростання вартості комунальних послуг.