Ізраїль досі відкладав контрудар при Ірані, постійно зберігаючи напруженість. Незважаючи на заклики США та європейських країн не організовувати контрудар, можна бути впевненим, що у тій чи іншій формі його буде здійснено. Іран загрожує здійснити ще одну атаку, якщо Ізраїль відповість на іранський напад, але це насамперед заява з метою тиску і відображає неадекватність дій західних країн зараз.
Майбутнє залежить від масштабу ізраїльської атаки, а також від її результатів. Напад Ірану на Ізраїль не був символічним, і відповідь теж не буде такою. Якщо ППО Ірану не зможе достатньо відбити атаку, а Ізраїль зможе вразити при цьому важливі об'єкти, то подальші дії Ірану будуть досить стриманими. На погляд, ескалація вигідна Росії, оскільки вона пов'язує сили США.
Однак Росії, а особливо Китаю, аж ніяк не вигідно, якщо Іран зазнає невдачі в цьому протистоянні, тому надмірна ескалація насправді взагалі ні в інтересах. Іран також хотів би продовжувати вести довгу гру через свої групи впливу і поступово покращувати свої позиції на Близькому Сході. Тим часом, Ізраїль продовжує відносно інтенсивне бомбардування позицій «Хезболли» в Лівані.
Війна та Олімпійські ігри
Президент Франції Макрон виступив із пропозицією припинити всю військову діяльність у світі до початку Олімпійських ігор у Парижі цього літа. На початку травня до Парижа прибуде голова КНР Сі Цзіньпін, і однією з тем його візиту напевно стане французька ініціатива (Олімпійські ігри відбудуться з 26 липня по 11 серпня, а за ними відбудуться Паралімпійські ігри). Сумнівно, що до цього терміну вдасться досягти повного перемир'я, але на ворогуючі сторони може бути дуже сильний тиск. Як лідер країни, яка приймає Олімпійські ігри, Макрон також не має іншого вибору, окрім серйозно наполягати на такій пропозиції про перемир'я.
Вагнерівці знову активні
Організація бійців українського спротиву, посилаючись на інформацію білоруських партизанів, опублікувала новину про те, що колишні бійці ПВК «Вагнер» готують у Білорусі диверсійні групи для бойових дій в Україні. Відповідає дійсності той факт, що невелика кількість вагнерівців залишилася в Білорусі, де їх використовують як інструкторів під час навчання білоруських солдатів. Також фактом є те, що російська армія, як і раніше, невеликою мірою використовує білоруську військову інфраструктуру для навчання своїх солдатів.
До російської армії призиваються і солдати з Білорусі, але їх небагато. Можна бути впевненим, що вагнерівці беруть участь у підготовці таких частин. У новини не говориться, чи були в ці диверсійні групи завербовані місцеві жителі, чи солдати були привезені з Росії. Весь зміст цієї новини скоріше у тому, щоб завадити комунікації президента Білорусі.
Міжнародний інститут вивчення війни (ISW) повідомляє, що російське командування доставить невідому кількість вагнерівців з Африки і розмістить їх у Білгородській області. Це може бути цілком природним та запланованим процесом. Оскільки було вирішено розформувати ПВК «Вагнер», частини цієї групи, дислоковані за кордоном, поступово перетворюються на Росію та остаточно переформовуються.
Учора в Криму сталася повітряна атака. За тією мізерною інформацією, яка з'явилася в ЗМІ, атаку зазнав штаб російських військ у південному регіоні. Надана інформація справляє враження, що у штабі проводилося велике засідання.
ППО України сьогодні вночі знищили усі дев'ять іранських безпілотників, які вилетіли з території Криму у бік південних областей України.
Російська армія намагається наступати
Учора кількість та інтенсивність російських атак значно зросла.
У районі Сватове та Сєвєродонецька російська армія знову завдала ударів по Лиману та в районі населеного пункту Терни. Поки що ці атаки безрезультатні. Обстріли біля села Білогорівка також продовжуються, але війська дислокуються там же, де й раніше.
У районі Бахмута вчора був день найзапекліших наразі атак російських частин. Російська армія намагається оперативно відреагувати на проблеми, що виникли попередніми днями в української оборони в районі Часового Яру. За останніми даними, російські підрозділи підійшли дуже близько до Часового Яру. Російські війська зазнали дуже великих втрат, а українські сили, якщо діятимуть уміло, здатні створити дуже великі проблеми російської армії.
Порівняно з попереднім днем активізувалися настання російських військ на захід від Донецька як в районі Авдіївки, так і в районі Новомихайлівки. Є повідомлення про покращення позицій російських військ, але українська армія також проводить контратаки і ситуація може знову змінитися.
На Південному фронті російська армія продовжує традиційні наступальні спроби у районі Токмака, але безрезультатно. Атаки російських частин продовжилися і на східному березі Дніпра, але й там ситуація залишилася незмінною.
Протести у Тбілісі
У Тбілісі, столиці Грузії, невеликі протести вчора швидко переросли у велику демонстрацію перед будинком парламенту. Уряд Грузії знову намагається проштовхнути так званий Закон про іноземних агентів. Закон, прийнятий за прикладом Росії і, зважаючи на все, також і на замовлення РФ, дозволив би досить швидко усунути більшість опозиційних політиків та інших опозиційних діячів.
У минулому ухвалення цього закону не увінчалося успіхом через великі демонстрації та протидію з боку президента. Президент, звичайно, і цього разу завадить ухваленню закону, але масові демонстрації, безумовно, важливі для тиску на уряд. Подивимося, чи цього разу спробує уряд придушити ці демонстрації.
Демонстранти роблять все можливе, щоб наголосити, що вони миролюбні, але в Грузії завжди знаходяться ті, хто стає агресивним. За межами Тбілісі цей закон майже не викликає особливих емоцій, і, судячи тільки з цих демонстрацій, не можна зробити висновок, що підтримки уряду в суспільстві більше немає.
Джерело: Райнер Сакс, Postimees.