Росія має зазнати поразки в будь-якому регіоні, де у неї є свої інтереси. Це знижує економічну та політичну життєздатність Російської Федерації та відповідає інтересам України.
Насправді нинішня війна вийшла далеко за межі України. Зараз це глобальний конфлікт, який зачіпає не лише військову сферу. Інформаційна та кібервійна, яку Росія веде із Заходом, маріонетки на Близькому Сході, ПВК «Вагнер» у Африці…
Багатьом країнам світу доведеться зробити політичний, ціннісний і цивілізаційний вибір. Навіть країни, які досі зберігали нейтралітет, змушені обирати сторону, як це зробили Фінляндія та Швеція. Кремлівське керівництво визначило вектор зовнішньої політики на найближчі десятиліття – протистояння з НАТО і західним світом в цілому.
Африка стає новим полем глобальних конфліктів, і в найближчому майбутньому буде зростати політична напруженість і виникати вогнища військового протистояння.
Намагаючись розширити свій політичний вплив у Африці, Російська Федерація переслідує як економічні, так і політичні інтереси. У 2023 році міністр закордонних справ Росії Сергій Лавров заявив, що “роль Африки у зовнішній політиці РФ значно зросте”.
З початку весни 2024 року на сході Лівії зафіксовано щонайменше 10 пунктів накопичення російської техніки. Росія використовує цей регіон для концентрації своїх збройних формувань для відправки до Нігеру, Малі, Чаду та Буркіна-Фасо.
Новому міністру оборони РФ Андрію Бєлоусову доручили забезпечити належне фінансування та логістику російської військової присутності в різних частинах світу.
Присутність російських проксі-військ у північно-східній смузі африканських країн відкриває шлях для РФ до Середземного моря та зближення з арабським світом. Тим самим путінська Росія демонструє свою «силу» та вплив на Захід, послаблюючи вплив Європи та США, які наразі програли геополітичну битву за Африку Китаю та Російській Федерації.
Африка має принципове значення в боротьбі за економічне домінування в майбутньому, оскільки є найбільш перспективним ринком і ресурсною базою.
Саме в інтересах України, щоб Захід вийшов переможцем у цьому протистоянні.
Україна не підтверджує присутність своїх військових на африканському континенті, але й не заперечує цього.
Україна не може обігнати Росію за кількістю задіяних у війні ресурсів, але вона обрала інший шлях – всебічне ослаблення противника, у тому числі за рахунок скорочення його ресурсної бази в Африці.
Що важливо?
Концепція перенесення війни на територію ворога. Скорочення його ресурсної бази. Йдеться про удари по нафтопереробних заводах та інших енергетичних об’єктах Росії.
У цьому контексті важливо працювати над зменшенням можливостей Росії на Африканському континенті. Це позбавить ворога доступу до значних ресурсів, зокрема, видобутку золота та алмазів. Це також зменшить політичний вплив РФ як у Африці самій, так і в азійських країнах.
Також важливими є роботи зі знищення російської військової техніки, яка розташована в країнах Азії та Африки. Зокрема, після повномасштабного вторгнення Росія розпочала процес “повернення” зброї, раніше експортованої до Сирії, для використання у війні проти України.
Донедавна Росія використовувала Кувейрс (аеропорт у Сирії) як базу для навчання найманців. Нещодавно на території цього аеропорту “несподівано” знищили російську військову техніку.
Андрій Коваленко, Телеграм
Про це Інформує ресурс ЮА Обозрєватель.