Учора ввечері, коли з іншого боку земного глобуса почалося фатальне явище – повне сонячне затемнення, у ворожому сегменті Мережі пішло обговорення частково закритої теми, а саме – публіку там почало турбувати питання кількості адміралів, які є у їхньому військовому флоті. Як виявилося, питання це не пусте і якщо після кожного косяка міняти командувача чорноморським чи іншим флотом, а також усіма ВМС, то лава запасних повинна бути досить довгою. А якщо ні, то в адмірали доведеться записувати бійців шторм-зет, що складаються з ґвалтівників і душогубів.
Насправді саме це сталося з флотським керівництвом після того, як втрати колишнього чорноморського флоту підібралися до позначки в 30%. Насправді, саме командувача чорноморського флоту змінювали двічі і не через відсотки, а через конкретні, знакові втрати. У першому випадку це був флагман чорноморського флоту – крейсер “Москва”, після чого формально флот втратив ранг такого і перетворився на флотилію, а в другому – було втрачено штаб і ЗКП флоту, після чого залишки командування були змушені бомжувати по інших будівлях. Звісно, за таких розкладів намагалися не акцентуватись на справжніх причинах відставок, але саме втрати у червоній армії ніколи не були причиною для «оргвисновків». Зате таке завжди відбувалося через якісь болючі і знакові втрати, на зразок флагмана чи штабу.
Ну а вчора ця тема виникла після того, як стався черговий спалах, бавовна та задимлення на малому ракетному кораблі «Серпухів», який проходить за зведеннями як корвет проекту 21631 Буян-М. Це справді не дуже великий корабель, водотоннажністю близько тисячі тонн, довжиною в 74 метри і з 32 людьми екіпажу, але на ньому є 8 пускових установок для ракет Калібр і Онікс, а раз так, то навіть такий невеликий корабель має можливості завдавати ударів на великому відстані до мети. Щось подібне наші військові вже топили в Чорному морі, але в даному випадку особливо знаковим стало те, що вибух та пожежа на кораблі сталися в базі балтійського флоту у тимчасово окупованому Калінінберзі.
ГУР практично відразу заявило про те, що все це є результатом її диверсійної операції та що її хід зафіксовано засобами об'єктивного контролю. Простіше кажучи, у разі потреби в Мережу піде документальний фільм про те, як забадьорили «Серпухів». Здавалося б, де Україна і де балтійський флот, але тут є детективні подробиці. Спочатку корвет будувався саме для чорноморського флоту та за документами йшов саме таким чином. Тому в ГУР як би сказали: «Хвилинку, у нас усі ходи записані! Тут сказано, що ця посудина значиться за Чорним морем! », І доля Серпухова була вирішена.
Але як би там не було, операції наших фахівців уже вийшли за межі Чорного моря і, як тепер зрозуміло, ворожі кораблі не можуть відчувати в безпеці в Калінінберзі, на Балтійському морі, ні в Тартусі, на Середземному морі. Так, схоже на те, що «в руках» вибухівки було принесено не надто багато, щоб утопити корабель, на радість крабам, але наскільки можна зрозуміти, в результаті диверсії виведена з ладу дорога, імпортна, за різними даними – французька електроніка, яка забезпечувала на кораблі бойове управління систем – зв'язок, цілевказівки та інше.
Тепер чекає тривалий процес відновлення корабля, в умовах неможливості отримати однотипне обладнання від того самого виробника. Тепер у них буде рація на бронепоїзді або ж від китайського виробника, який славиться тим, що навіть звичайні камери домофонів у них знаходять як передавати зображення в Китай. Ну а якщо поставити їхню систему управління ракетною зброєю, то хто ними керуватиме насправді – велике питання. Принаймні, дядечко Ляо неодмінно залишить собі хитрий доступ починаючи від просто подивитися до постріляти.
І тут вже виникає старе, тривожне питання: «Що тобі сниться, крейсере Аврора?», у сенсі як там почувається північний флот противника. Так, туди гості з України ще не навідувалися, але до вчора й у Калінінберзі їх теж не було, а тепер – закопчений Серпухов, замурзані матроси та ганьба на весь світ. Ось і постає питання про те, скільки там у Путіна адміралів. Очевидно, що командувач Балтійського флоту вже повинен подумувати про те, що робитиме у відставці. Ну а якийсь розчленовувач із шторм-зет вже може сміливо запропонувати: «Якщо дасте кортик, можу і в адмірали піти».
Джерело: Anti-Colorados, Defence-Line.