Атака українських дронів 17 травня окупованим Севастополем, а також російським Туапсом і Новоросійськом була особливою своєю масовістю: Україна одночасно задіяла понад сотню дронів. Така кількість одночасно запущених дронів по об'єктах ворога відображає зростання можливостей України. Причому збільшуються наші можливості і випускати дрони, і вміло їх використовувати, точно вражаючи цілі.
Примітно, що Україна завдала ударів не лише по окупованому Криму, а й по території Російської Федерації. Адже, незважаючи на те, що росіяни, не соромлячись, б'ють не лише по військових, а й по цивільних об'єктах, і по житловій забудові на території України, західні союзники все ще забороняють нам завдавати ударів по військових об'єктах на території Росії, особливо західним озброєнням. Однак така заборона суперечить законам ведення війни, тому Україна завдає ударів по промислових та військових об'єктах у Росії, і їхня кількість переростає в якість, але робить вона це дронами власного виробництва.
Втім, слід зазначити, що держсекретар США Ентоні Блінкен під час нещодавнього візиту до України не лише грав на гітарі у київських пабах, а й зробив деякі важливі заяви. Серед іншого він сказав про те, що США не рекомендують використовувати американську зброю територією РФ, проте вважають, що рішення має ухвалювати Україна.
Ефективність атаки українських безпілотників 17 травня була досить високою, оскільки був вражений Туапсинський нафтопереробний завод, портова інфраструктура Новоросійська та Севастополь як основна база росіян у Криму, що стало чудовим доповненням до недавніх ефективних атак на аеродром Бельбек під Севастополем.
Подібні удари мають серйозні наслідки для Росії, адже ми скорочуємо нафтопереробні можливості ворога, що веде до перебоїв постачання палива російським військам, введення заборони на експорт бензину, зростання цін на той же бензин у РФ. А припинивши продавати бензин за кордон, РФ залишилася без доходів, які б теж пішли на війну проти нас.
Причому, як відомо, Туапсинський НПЗ тільки на початку травня відновив роботу після січневої атаки українських безпілотників, і тепер він знову опинився під ударом. Тобто ми реалізуємо один із головних принципів війни – безперервний вплив на супротивника. Цілі вже визначені: НПЗ, нафтобази та нафтосховища, аеродроми, заводи з виробництва озброєнь. Удари з цих цілей знижують потенціал ворога.
Крім того, атака українських дронів була результативною, навіть незважаючи на систему російської ППО. Адже Росія має серйозні можливості протиповітряної та протиракетної оборони, але, як ми побачили, ефективність цих систем далека від рекламних характеристик, про які розповідає російська пропаганда.
У будь-якому разі це не остання подібна атака українських дронів, адже Україна продовжує нарощувати свої можливості у цій сфері.
Джерело: Ігор Романенко, «Главред»