Візантійська модель.

Візантійська модель.

Наступників у Путіна не буде.

Останні призначення у російській владі виглядають так, начебто групи впливу представили свої кандидатури наступників. Інститут віце-прем'єрства у зв'язку з цим є якийсь майданчик, де той чи інший кандидат має себе проявити. Ось вони всі на долоні, можна придивитися і вибрати. При цьому за кожною персоною численні групи інтересантів зі своїми корпоративними інтересами. Схожа ситуація з інститутами помічників Президента.

Немає і не може бути жодних «наступників». Ця історія була лише один раз – із Медведєвим, якого пропустили через віце-прем'єрство. Але проектував наступника сам Путін і він, як простодушно заявив потім Медведєв, спочатку ставив Медведєва погріти місце і не більше того.

Тому жодні «групи впливу» нікого не можуть проектувати – такі речі роблять лише з одного проектного центру.

Путін же обпікся 2020 року на «трансферті», коли спроба піти з президентів у керівники Держради, яка створювалася як суперструктура над усіма «гілками влади», з неясної причини провалилася, і виникло вимушене «обнулення». Тому поки що Путін живий – він чіплятиметься за вищу владу за будь-яку ціну, без жодних наступників.

Тільки після його смерті можливе відкриття турніру, і все відбуватиметься не в плановому, а в конфліктному вигляді – аж до повноцінних бойових дій, причому не апаратних, а справжніх. Створювати ілюзію відкриття турніру «наступників» зараз – чому б і ні, але насправді все це фікція, їх не буде.

Візантійська модель управління, створена Росії як автократичної деспотії однієї особи, повністю виключає перехід реальної влади за живого деспоті. Як тільки він втратить владу, за його життя ніхто не дасть і мідної копійки, і він розуміє це краще за інших.

Ель Мюрід, Telegram

Про це повідомляє сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97