Вийшла на свободу політв'язня Алеся Буневич

Вийшла на свободу політв'язня Алеся Буневич

Жінка проходила у справі «рейкових партизанів».

На волю вийшла політв'язня Олеся Буневич. Її звинувачували в тому, що вона мала допомогти виїхати з Білорусі «рейковим партизанам», пише nashaniva.com.

Алесі Буневич 34 роки. Родом вона з Молодечно, де мешкала до 2021 року. У Білорусі мала невелику турфірму, а після переїзду у Вільнюс стала співзасновником друкарні та магазину A2 Print. У квітні 2022 року Алеся тимчасово повернулася до Білорусі.

Невдовзі її затримали. Алесю звинуватили в тому, що вона мала допомогти «рейковим партизанам» Євгену Мінкевичу, Дмитру Климову, Володимиру Аврамцеву виїхати з Білорусі.

Спочатку її звинувачували у «вчиненні терористичного акту групою осіб за попередньою змовою», але згодом справу перекваліфікували на «навмисне незаконне перетин кордону організованою групою» (ч. 3 ст. 371 КК РБ).

Суд над Олесею Буневичем відбувся 17 листопада 2022 року. Їй присудили три з половиною роки колонії. Але на апеляції, яка пройшла 31 січня 2023 року, вирок зменшили на рік.

Буневич звільнилася після закінчення терміну 3 травня 2024 року. Через те, що у статті фігурує «вчинення злочину організованою групою», їй призначили превентивний нагляд на рік.

Це означає, що їй не можна виїжджати з Білорусі, потрібно регулярно наголошуватися в міліції, також можуть накладатися інші обмеження (наприклад, не ходити до місць, де продають алкоголь). У Вільнюсі у Олесі залишилися чоловік та неповнолітній син.

Про це Інформує видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97