У Британії заявили, що Путін планує «фізичні атаки» на Захід

У Британії заявили, що Путін планує «фізичні атаки» на Захід

За допомогою спецслужб та проксі-груп.

Росія Володимира Путіна готує «фізичні атаки» проти Заходу, попередила глава Центру урядового зв'язку Великобританії (GCHQ), тоді як представники британської та американської розвідки розкрили подвійну загрозу, що походить від Москви і Пекіна. Енн Кіст-Батлер, призначена на посаду керівника британської розвідки у травні минулого року, у своїй першій великій промові наголосила на безпосередній загрозі з боку Кремля та «епохальному» ризику, який становить Китай для Великобританії та її союзників.

Директор GCHQ заявила на зустрічі експертів з кібербезпеки у Бірмінгемі, що її відомство вважає, що Москва прагне піти далі, ніж просто атаки у кіберпросторі. Агентство зв'язку «все більше стурбоване зростаючими зв'язками між російськими спецслужбами та проксі-групами для проведення кібератак, а також підозрами у фізичному спостереженні та диверсійних операціях», повідомляє The Telegraph.

Кіст-Батлер заявила, що Москва «виховує та надихає» групи кібер-зловмисників, а «у деяких випадках, схоже, координує фізичні атаки проти Заходу». Минулого тижня британцю було пред'явлено звинувачення у підпалі будівлі в Лондоні, і прокуратура звинуватила його в роботі на російську ПВК «Вагнер».

Виступаючи на конференції CyberUK, Кіст-Батлер повідомила, що “Путін не відмовився від своєї максималістської мети підкорити населення України”. Вона додала, що підтримка Києва з боку Великобританії залишається “непохитною”, а британські шпигуни продовжують зміцнювати кіберзахист країни.

“Вчинення фізичних атак на Заході означатиме ескалацію ворожості Москви до Заходу”, – пише газета.

Кіст-Батлер також повідомила, що Китай становить велику загрозу для Британії, представляючи «справжній і зростаючий кібернетичний ризик для Сполученого Королівства».

Про це повідомляє ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97