Полковник ЗСУ: Росія має три цілі в Харківській області

Полковник ЗСУ: Росія має три цілі в Харківській області

Найближчими днями українці стабілізують ситуацію.

Росіяни шостий день атакують Харківську область України. Тяжкі бої йдуть у районі Вовчанська.

Сайт Charter97.org попросив оцінити ситуацію на цій ділянці фронту українського військового аналітика, полковника запасу Збройних сил України Петра Черника.

— Спершу з'ясуємо, чому це все сталося. Момент перший: Путін не реалізував стратегічне завдання до власної інавгурації та «дня перемоги», як я його називаю. А саме — вийти на адміністративні кордони Донеччини та Луганщини.

Зрозуміло, що російська пропаганда має постійно чимось харчуватися, а результатів немає. Їм треба показувати хоч якийсь позитив. У їхньому розумінні навіть невеликий плацдарм на Харківщині — серйозний успіх.

Вони вивісили прапори в кількох українських селах, а у пропаганді своїй подають це так, ніби Берлін узяли. Класичний гебелівський стиль — пропаганда не може слабшати.

Другий момент: у червні буде дуже серйозна подія – Глобальний саміт світу у Швейцарії за участю понад 100 країн. Буде багато представників так званого Глобального півдня (Туреччина, Індія тощо).

Є багато країн Глобального півдня, які вагаються, думають, на чий бік їм стати: України чи РФ. Ось Путіну і треба показати, що він хоч щось може.

Третій момент: посіяти у Харкові паніку.

– З якою метою?

— Харків досі великий військово-промисловий комплекс. Уявімо, що зараз з'явилися знову десятки тисяч біженців. Ці підприємства можуть зупинитись. Плюс — сама собою гуманітарна криза.

Ще хочуть промацати наш захист на класичну російську авось. Із Запоріжжя не виходить, як і ліквідувати наш плацдарм на лівому березі Дніпра, пройти Годинник Яр теж не виходить. От і вирішили спробувати Харківщину, а раптом там вийде. Частково, на жаль, вийшло.

Ось під такими трьома зрізами і треба дивитися на те, що там реально відбувається. По-перше, проривних операцій на рівні дивізій немає. На 3-5 км просунулися вглиб. Тобто, подолали оперативну смугу, розмінувавши її тілами своїх солдатів.

По-друге, серйозного контингенту, щоб дійти до Харкова, росіяни поки не мають. Потрібно ж пройти щонайменше 30 кілометрів. Для цього потрібне 100-тисячне військо. Зараз же на дві області (Сумську та Харківську) у них менше 40 тисяч.

— Як можуть розвиватися події найближчим часом?

– Атакувати вони продовжать. Але атакуючий потенціал вже дещо знизився. Я прогнозую, що за 3-4 дні там взагалі все стабілізується.

Путін сьогодні дав дуже специфічний сигнал, що готовий до переговорів. Це позиція слабкого, але хоче мати якісь козирі. Умовно, мовляв, ми зупиняємо лінію фронту, як є, але відходимо з Харківщини.

Ось таку стратегічну гру вони зараз розігрують. Як би там не було, глобального успіху, який їм потрібен, вони поки що не досягли. На мою думку, вони вже його не досягнуть.

Про це повідомляє сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97