Байден заборонив притулок для нелегалів на кордоні з Мексикою

Байден заборонив притулок для нелегалів на кордоні з Мексикою

Їм загрожує прискорена депортація.

Президент США Джо Байден підписав указ, згідно з яким мігрантам, які незаконно перетнули кордон з Мексикою, заборонено надання притулку. Про це повідомили у прес-службі Білого дому.

Усіх прохачів притулку, які опинилися на території США незаконно, депортуватимуть у прискореному порядку до країн результату. При цьому у документі передбачені винятки для дітей-мігрантів без супроводу дорослих, осіб, які стикаються із серйозними загрозами здоров'ю чи безпеці, а також жертв торгівлі людьми. Reuters з посиланням на неназваного високопосадовця адміністрації Байдена.

Згідно з указом, цей захід діятиме доти, доки середня кількість затримань мігрантів, які незаконно перетинають кордон США та Мексики, не складе менше 1,5 тис. на день. CBS News відзначає зниження цього показника у квітні до 3,8 тис. порівняно з березнем. У разі подолання позначки 2,5 тис. після зняття обмежень Білий дім пообіцяв знову припинити надавати нелегальним мігрантам притулок.

На початку лютого група сенаторів із Республіканської та Демократичної партій підготувала законопроект, який передбачає значне посилення імміграційної політики. Зокрема, в Біллі містилося положення, яке зобов'язувало президента США закрити кордон з Мексикою, якщо протягом одного тижня її нелегально перетнуть більше 5 тис. разів на день або якщо в один із днів цей показник перевищить 8,5 тис. Проте більшість республіканців заблокувало ініціативу, не допустивши її до розгляду: конгресмени стверджували, що підсумковий законопроект, як і раніше, далекий від їхніх очікувань, а Байден і без того має всі повноваження, щоб негайно закрити кордон з Мексикою.

Байден вважає, що рішення республіканців було продиктоване їх бажанням пролонгувати міграційну кризу, щоб забезпечити перемогу на президентських виборах своєму найвірогіднішому кандидатові — Дональду Трампу. У заяві Білого дому зазначається, що білль дозволить збільшити кількість прикордонників та співробітників імміграційної служби, провести радикальну реформу в системі надання притулку та інвестувати значні кошти у розвиток технологій виявлення смертельно небезпечного опіоїду фентанілу, який також проникає на територію США через кордон з Мексикою. «Але республіканці в Конгресі вважали за краще поставити партійну політику вище за нашу національну безпеку, проголосувавши проти найжорсткіших і справедливих реформ за останні десятиліття», — йдеться у повідомленні Білого дому.

Криза на кордоні Мексики та США розгорілася ще 2021 року, але останнім часом ситуація стала критичною. У грудні 2023 року американська прикордонна служба зафіксувала рекорд за кількістю арештів у зв'язку зі спробами нелегального перетину кордону — 250 тис. Цей показник виявився на 13% більшим, ніж попередній максимум, якого було досягнуто у грудні 2022-го. Ця ситуація, зокрема, спровокувала конфлікт між федеральним урядом США та владою Техасу, який має 1930-кілометровий кордон з Мексикою. З ініціативи губернатора штату, республіканця Грега Еббота, там встановили колючий дріт, плавучі загородження та огорожі, а також взяли під контроль ділянку кордону біля міста Ігл-Пасс і не пускали туди федеральних агентів. Його підтримали понад 20 республіканців-губернаторів, частина їх направила на південний кордон територіальні збройні підрозділи.

Про це Інформує своїх читачів видання ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97