Хроніки Росії, що встала з колін: уральці лижуть яйця

Хроніки Росії, що встала з колін: уральці лижуть яйця

І це не фігура мови – лижуть, та ще й як, у буквальному розумінні, пише КоммерсантЪ.

Яйця – з місцевої мережі продуктових супермаркетів «Жизньмарт», і, ймовірно, заражені сальмонельозом, хоча керівництво торгової мережі це заперечує. Аналіз на сальмонельоз теж нічого не виявив, але аналіз – справа така, частина партії може бути заражена, частина – ні. А покупці облизують підозрілі яйця, щоб підхопити сальмонеллу у відносно легкій формі та отримати компенсацію 1 млн. рублів.

Історія почалася минулого тижня, коли мережа “Життямарт” зіткнулася з масовими скаргами на отруєння готовою їжею. До свердловський Росспоживнагляд надійшло 18 звернень від покупців, які заявили про захворювання на гостру кишкову інфекцію. Після цього представники мережі заявили, що виплатять по 1 млн. руб. постраждалим, якщо буде доведено, що покупці отруїлися продукцією, придбаною у магазині мережі.

Тут усе і закрутилося: як написав у себе в Telegram-каналі засновник «Життямарт» Іван Зайченко, йому надходять повідомлення про те, що покупці почали масово облизувати яйця, щоб заразитися сальмонелою та отримати обіцяний 1 млн руб.

Зайченко виступив на місцевому ТБ, з проханням до покупців не лизати курячі яйця в його магазинах. Холодильники з яйцями також мають попереджувальні таблички «Яйця не лизати!». Чи це допомогло? Ні. Яйця уральці, як і раніше, лижуть. Поки що тільки в супермаркетах «Життямарт», і лише курячі – але це поки що.

На лизання яєць, як цілування святих мощей, стоять довгі нервові черги. З окриками з хвоста: «лижіть енергійніше, не затримуйте». І з добрими порадами: «Та хто ж так лиже, дайте я покажу». Схоже, в Росії з'явиться потужний тренд: лизати яйця, щоправда, не курячі, а начальству, там завжди любили і вміли, а сальмонельоз, своєчасно підхоплений, дозволяє на місяць-другий відкосити від мобілізації. Хоча старий добрий шприц гасу під шкіру, рекомендований Ярославом Гашеком, все буде, звісно, ​​надійнішим.

Джерело: Сергій Ільченко, Newssky.