У комбінованій атаці на Україну вранці 21 листопада було задіяно сім крилатих ракет Х-101, які були запущені з Ту-95МС. Шість із них вдалося збити. Крім того, з Астраханської області РФ було запущено міжконтинентальну балістичну ракету, тип якої не уточнюється. Про це повідомляє Оборонний експрес.
Напередодні, 21 листопада, були опубліковані повідомлення про загрозу застосування ворожими військами балістичної ракети середньої дальності РС-26 “Рубіж”.
Українські аналітики звернули увагу на те, що командування повідомило, що з 7 крилатих ракет було збито 6. Також зазначалося, що “за інші ракети – без значних наслідків”.
“Враховуючи, що РС-26 “Рубіж”, а тим більше міжконтинентальні балістичні ракети (наприклад, “Тополь” або “Ярс”) призначені для доставки зброї масового ураження, це означає лише те, що РФ продемонструвала можливість ядерного удару”, – йдеться у публікації.
На умовні “Рубіж”, “Тополь” або “Ярс” теоретично можна поставити звичайну бойову частину, але практичного сенсу в цьому немає через величезну вартість цих ракет. Особливо в умовах, коли більшість цілей в Україні перебувають у межах досяжності російських ОТРК “Іскандер” та іншого озброєння.
Аналітики зазначають, що переважна більшість російських ракет великої дальності може мати ядерне обладнання. У тому числі крилаті ракети “Іскандер”, “Кинджал”, Х-55 та Х-102 та багато інших – середньої або міжконтинентальної дальності проти України навіть за ядерний удар.
Ворог вже застосував крилаті ракети Х-55 з масорозмірними макетами ядерних зарядів. Тому не виключено, що запущена російська балістична ракета була оснащена імітаторами боєголовок.
Також залишається під питанням, чи були попередження про запуск ракети та її напрямок зі Сполучених Штатів. Оголошення про такі пуски є обов’язковою умовою для недопущення активації системи попередження про ракетний напад та пуску ракет у відповідь на сценарій зустрічного ядерного удару.
Про це Пише сайт UA-Obozrevatel.