Ці винищувачі можуть нести близько 120 видів озброєння.
Партнери, які зобов'язалися передати Україні винищувачі F-16, готуються до цього. Авіація може суттєво змінити перебіг подій на полі бою в Україні, проте для цього мало лише літаків.
До них, звичайно, потрібно ще необхідне озброєння. Про це «24 Канали» розповів Роман Світан, полковник запасу ЗСУ, льотчик-інструктор, військовий експерт, пояснивши, що найголовніше для того, щоб F-16 справді вплинули на перебіг війни.
Потрібні не лише літаки
Перед початком засідання у форматі «Рамштайн» 26 квітня глава Пентагону Ллойд Остін заявив, що ескадрильї обіцяних F-16 прибудуть до України вже цього року разом із пілотами та обслуговуючим персоналом.
Авіація є надзвичайно важливою для того, щоб змінити ситуацію на фронті.
– Вони справді можуть стати «геймченджером», якщо буде достатня кількість F-16 та ще й цілий комплекс заходів та механізмів для того, щоб літаки в повному обсязі виконували свої завдання. Потрібна бригада – 40 літаків і більше для одного напряму. Якщо буде менше бригади, то хіба можна галочку поставити, що літаки зайшли, – пояснив Роман Світан.
Саме кількість літаків та розподіл завдань між ними може дати видимий ефект роботи. До того ж важливим буде й те, F-16 яких модифікацій прибуде до України і який зір до них дадуть.
– F-16 може нести близько 120 видів озброєння: ракети “повітря – повітря”, “повітря – земля”, керовані, планувальні авіабомби – цілий спектр авіаційного озброєння. До цього має бути і постійна передача інформації з супутників або систем, інтегрованих через Link 16 – система передачі тактичної інформації. Тоді F-16 справді стане «геймченджером», – наголосив льотчик-інструктор.
Якщо ж цього не буде або окремих механізмів, тоді все залежатиме від того, як будуть використовувати ці кошти, які прийдуть. У той же час, максимального ефекту від F-16 ми не отримаємо.
Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97