Російський диктатор Володимир Путін продовжує використовувати ядерні погрози як засіб підштовхування Заходу до самостримування в питаннях оборони, маніпулятивно спекулюючи на темі розгортання ракетних систем.
Цих Правил Написати аналітики Інституту вивчення війни у новій доповіді, аналізуючи виступ Путіна на військово-морському параді в Санкт-Петербурзі 28 липня.
Путін заявив, що якщо США розмістять у Німеччині ракетні комплекси великої дальності у 2026 році, то час польоту до російських промислових та оборонних об’єктів становитиме близько 10 хвилин. Російський диктатор також прокоментував розгортання американцями ракетних комплексів середньої дальності (MRC) Typhon у Данії та на Філіппінах для спільних навчань.
Путін пригрозив, що якщо США реалізують плани з розміщення ракетних систем у цих країнах, Росія більше не вважатиме себе зв’язаною обмеженнями Договору про ліквідацію ракет середньої та малої дальності (РСМД) і вживатиме «дзеркальних заходів» і розгортатиме невизначені російські системи середньої та меншої дальності, розробка яких зараз нібито перебуває на завершальній стадії.
У червні 2024 року США та Німеччина оголосили, що з 2026 року Сполучені Штати розпочнуть “епізодичне розгортання” систем великої дальності, включаючи ракети SM-6 та Tomahawk, для посилення НАТО, нагадує ISW.
Тихоокеанська армія США у квітні 2024 року заявила, що розгорнула на Філіппінах ракетну систему MRC, яка здатна запускати ракети SM-6 та Tomahawk, у рамках навчань. У травні 2024 року ВМС США заявили, що провели навчальні пуски ракет разом із данськими військовими на острові Борнхольм (Данія).
Поточне місцезнаходження систем MRC невідоме, але США не оголосили, що розгорнуть ракетні системи в Данії та на Філіппінах для будь-яких цілей, крім цих навчань, які вже відбулися, заявили аналітики ISW.
Експерти Інституту викривають маніпуляції диктатора. Адже ще в березні 2019 року Путін офіційно призупинив участь Росії в Договорі про ліквідацію ракет середньої і меншої дальності, який стосується обмежень на балістичні та крилаті ракети наземного базування з дальністю від 500 до 5500 кілометрів.
Водночас Росія вже розгорнула на постійній основі балістичні ракети “Іскандер-М”, які з 2018 року можуть бути носіями ядерної зброї та мати дальність до 500 км у Калінінградській області РФ. Тому Путін зараз намагається неправдиво представити розгортання Росією ракет, раніше заборонених Договором про РСМД, як нібито поворотний момент у діях США.
Такі заяви, ймовірно, є частиною його неодноразових спроб використати тактику брязкання ядерною зброєю, щоб підштовхнути Захід до самообмеження, підсумовує ISW.
Про це Інформує ресурс ЮА Обозрєватель.