З ініціативою виступив командувач естонських Сил оборони.
В Естонії запропонували заблокувати Балтійське море для Росії. З відповідною ініціативою виступив командувач естонськими Силами оборони Мартін Херем, зазначивши, що країна виступає за спільні дії у цьому напрямку із Польщею, Швецією та Фінляндією. Заява генерала наводить щорічник сил оборони.
За словами воєначальника, для досягнення цієї мети Естонія має можливості: «нині на озброєнні ВМФ є як морські міни, так і протикорабельні ракети».
Росія є агресивною як у риториці влади, так і в суспільстві, і збирається нарощувати військовий потенціал та обсяги військового виробництва, зазначив генерал. Після блокування Балтики «для агресора стає малоймовірним розгортання корабельної та протиповітряної оборони» в акваторії моря, що, у свою чергу, «дозволяє нам надавати повітряну та морську підтримку з боку союзників», пояснив Херем.
У жовтні минулого року президент Латвії Едгарc Рінкевичс повідомив, що російським судам можуть закрити прохід Балтійським морем, якщо підтвердиться причетність Москви до пошкодження газопроводу Balticconnector і телекомунікаційного кабелю між Швецією та Естонією. За його словами, це питання було обговорено з владою двох країн — членів НАТО: Фінляндії та Естонії. На той момент було ухвалено рішення посилити патрулювання Балтійського моря. «Має бути дискусія про те, що для захисту нашої критичної інфраструктури треба говорити, що ми можемо закрити Балтійське море (для Росії. — Прим.)», — наголосив Рінкевич.
Повномасштабне вторгнення Росії в Україну призвело до того, до чого не змогли призвести дві світові війни та інші конфлікти більш ніж за 200 років, — відмова Швеції від нейтралітету. Через два роки після початку російської агресії Швеція стала 32-м членом НАТО. Трохи раніше до альянсу вступила Фінляндія. Таким чином, всі розташовані навколо Балтійського моря країни, окрім Росії, тепер є членами НАТО, через що бази російського флоту в Петербурзі та Калінінградській області опиняються в «кліщах», а найважливіший для Росії морський маршрут через Балтику — повністю під контролем Північноатлантичного альянсу.
Про це Пише сайт ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97