Після того, як Україна дозволила бити ракетами великої дальності, військові аеродроми можуть стати цілями ЗСУ.

Цих Правил Радіо Свобода – розповів капітан 1 рангу запасу, ексзаступник начальника штабу Військово-Морських Сил Збройних Сил України Андрій Риженко.

“Я думаю, що це рішення визрівало вже давно. Але після рекордної атаки, коли ворог застосував понад 200 одиниць зброї повітряного нападу, зрештою, західні лідери на це погодилися”, – сказав він.

За його словами, дозвіл на ураження військових цілей на території РФ відповідними ракетами дає переваги Збройним силам України, які поки що не можуть цього зробити, і росіяни цим користуються. Зокрема, з території РФ постійно завдаються удари по прикордонних регіонах України, зокрема по Сумах та Харкову.

За словами Риженка, ракети ATACMS тепер будуть наводитися на територію РФ – на пускові установки ракет, реактивні системи залпового вогню, на зосередження ворога, який там знаходиться. Експерт вважає, що ATACMS серйозно допоможе Збройним силам України стримувати ворога в Курській області РФ, частину якої вони контролюють.

“Тому що зараз ми не можемо використовувати такі ракети там. Крім того, це дозволить завдавати ударів на південному сході. Відомо, що росіяни вже вивели аеродроми, які перебували в зоні досяжності ATACMS з дальністю вивезення рівно 185 миль (306 км) за межі цих районів потенційного знищення”, – сказав Риженко.

Він пояснив, що означає, коли аеродроми переміщують за триста кілометрів від лінії фронту.

“Це знижує оперативні можливості, особливо вертольотів. Тому що вони мають пролетіти 300 км до лінії фронту і повернутися назад. Я навіть не знаю, як вирішується ця проблема для вертольотів, тому що це серйозна відстань. Те саме стосується російських складів та командних пунктів. Тому що тепер по них буде пряма мішень, і влучання такої ракети повністю знищує навіть підготовлені, поглиблені командні пункти”, – наголосив Риженко.

Він додав, що дальність польоту ракет Storm Shadow та SCALP становить 300 км, максимально можлива – 560. За словами експерта, для їх запуску можуть бути використані літаки F-16, що також надає Україні багато можливостей.

“Знову ж таки, дальність боєприпасів буде сюрпризом для ворога, але я думаю, що вона може бути більшою, ніж експортний варіант. Це може серйозно вплинути на можливості противника, як з точки зору його бойових підрозділів, так і з точки зору матеріально-технічного забезпечення… Єдине, що мене турбує, чесно кажучи, це кількість ракет. Тому що був меседж – у Великій Британії не вистачає Storm Shadows, і вони дуже обережно їх передають. Французів теж трохи”, – сказав Риженко.

Він пояснив, що порівняно з тим, що 17 листопада окупанти одночасно застосували в Україні понад 100 ракет “Калібр” та Х-101, кількість далекобійних ракет, які наша країна отримала від західних партнерів, невелика:

“Але ми перемагаємо, б’ючи дуже точно і в дуже вразливі місця ворога. Це так звані центри тяжіння, від ураження яких ворог дуже серйозно втрачає свою бойову міць… Головне, щоб цих ракет було якомога більше”.

Про це Інформує своїх читачів видання ЮА Обозрєватель.

Share.
Exit mobile version