Спецпредставниця Сполучених Штатів з питань економічного відновлення України, Пенні Пріцкер, вважає, що майбутнє України визначатиметься не так тим, як вона виграє війну, а тим, як вона “виграє мир”. У підсумковій промові про результати своєї роботи на обговоренні в інституті Брукінс, Пріцкер представила план, який вже назвали “Планом Пріцкер” за аналогією із планом Маршалла – програмою економічної допомоги європейським державам після Другої світової війни.
Головні пріоритети “Плану Пріцкер”
- Єдиний проєкт планування реконструкції України. Пріцкер зазначила, що нині між міністерствами поганий зв’язок, а тому загальну картину дуже важко собі уявити. Тому Україні терміново розвинути урядове планування єдиного проєкту відновлення.
- Швидке збільшення кількості готових проєктів. Пріцкер вважає, що Україні необхідно призначити високопосадовця – визнану та шановану в усьому світі людину, яка буде координувати цей стратегічний напрямок.
- Антикорупційні реформи. Україна повинна продовжувати здійснювати антикорупційні реформи, адже це важливо для масштабних інвестицій і процвітаючої економіки.
- Міжнародні інвестиції в Україну. Світ має виділити більше капіталу для інвестування в Україну. Також Пріцкер пропонує поєднувати це з роллю приватного капіталу в прискоренні економічного шляху України до процвітання.
- Повернення українців із-за кордону. Наразі Україна не має робочої сили, необхідної для реконструкції, тому повернення людського капіталу – важлива передумова успішного відновлення.
Відмінності від плану Маршалла
У своїй промові Пріцкер пояснила, у чому полягає різниця між “Планом Пріцкер” та планом Маршалла. Вона зазначила, що “План Пріцкер” має бути кращим за аналогією, оскільки включає в себе низку важливих умов, яких не було в плані Маршалла.
Висновок
Пріцкер вважає, що таке бачення відновлення України є амбітним, але досяжним. Однак, країна сама має взяти ініціативу щодо відновлення у свої руки, а світ має допомогти Києву втілити “українську мрію” в реальність.