Світовий ринок криптовалют зазнав суттєвих втрат, зіткнувшись з найсильнішим падінням з моменту краху FTX. Біткоїн втратив більше 14% своєї вартості, а ефір (ETH/USD) показав найзначніше падіння з 2021 року.
Що сталося?
- Різке падіння: У ніч з неділі на понеділок було зафіксовано різкий стрибок зниження вартості як біткоїна, так і Ethereum.
- Глобальні причини: Падіння криптовалют відбувається на тлі глобального розпродажу акцій, спровокованого побоюваннями щодо економіки та інвестицій у штучний інтелект. Геополітична напруженість на Близькому Сході також додає обережності інвесторам.
- Обвал фондових ринків Азії: Фондові індекси Азіатсько-Тихоокеанського регіону зазнали значного падіння, а японський TOPIX показав найгірше падіння з 1987 року.
- Відтік коштів: 2 серпня американські біржові фонди, які торгують біткоїном, пережили найбільший відтік коштів за останні три місяці.
Причини обвалу:
- Макроекономічна невизначеність: Дані щодо зайнятості в США були нижчими за очікування, що посилило побоювання щодо майбутньої рецесії.
- Дії Jump Crypto: Криптовалютний підрозділ Jump Trading перевів великі суми криптовалютних активів на біржі, що негативно вплинуло на ринок.
- Політична невизначеність: Майбутні президентські вибори в США додали невизначеності на криптовалютний ринок.
- Зміна процентної ставки: Несподіване рішення Банку Японії щодо підвищення процентної ставки призвело до падіння японських фондових індексів та тиску на світові ринки. Невизначеність щодо рішень Федеральної резервної системи США також посилює напругу.
- Відтік коштів з ETF: Емітенти ETF змушені продавати монети, що тисне на курс криптовалюти.
Думки експертів:
- Пітер Шифф: Економіст, прихильник золота, попередив інвесторів про можливі масові ліквідації біткоїно-біржових інвестиційних фондів (ETF) та прогнозує крипто-чорний понеділок.
- Майлз Детчер: Аналітик вважає, що на поведінку крипторинку могли вплинути виплати кредиторам Mt. Gox і зниження інтересу інвесторів до альткоїнів.
Що далі?
Ринок криптовалют перебуває в стані значної невизначеності. Інвестори чекають на нові сигнали щодо макроекономічних показників та політики центральних банків.