Доплата за знання англійської: уряд заохочує держслужбовців
В Україні запроваджено нову систему доплат для державних службовців, які вільно володіють англійською мовою. Як повідомив представник Кабінету Міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук, це рішення набуде чинності одночасно з частиною 6 статті 4 Закону України “Про застосування англійської мови в Україні”. Доплата становитиме 10% від посадового окладу і діятиме протягом чотирьох років.
Однак, отримати цю премію зможуть не всі. Необхідною умовою є підтвердження рівня володіння англійською мовою не нижче B2 за шкалою CEFR (Загальноєвропейські рекомендації з мовної освіти). Сертифікація знань є обов’язковою.
До переліку працівників, які можуть претендувати на доплату, входять: керівники та заступники місцевих державних адміністрацій; військовослужбовці-контрактники; поліцейські; керівники державних науково-дослідних установ; керівники закладів вищої освіти; працівники сфери освіти та науки; начальницький склад правоохоронних органів та служб цивільного захисту; прокурори; керівники, члени виконавчих органів, наглядових рад (рад директорів) та інші посадові особи державних підприємств і господарських товариств з державною часткою понад 50%; та інші.
Зазначимо, що це рішення уряду має на меті підвищити рівень знань англійської мови серед держслужбовців та сприяти ефективнішій інтеграції України до міжнародного співтовариства. Впровадження подібних заходів є актуальним у сучасних геополітичних реаліях, враховуючи потребу у міжнародній співпраці та обміні інформацією.
Очікується, що стимулювання вивчення англійської мови позитивно вплине на якість роботи державних органів та підвищить їхню ефективність. Нагадаємо, що раніше ЗМІ повідомляли про значні зарплати керівників військових адміністрацій на Донеччині, однак це питання не має прямого зв’язку з новою системою доплат, що стосується виключно володіння англійською мовою.
Запровадження премії за знання англійської мови – це довгострокова інвестиція держави у розвиток людського капіталу та підвищення конкурентоспроможності українських фахівців на міжнародному рівні. Система доплат, ймовірно, сприятиме активнішому вивченню англійської мови серед державних службовців, що, у свою чергу, позитивно позначиться на міжнародній співпраці та іміджі України.
Контроль за ефективністю програми та можливі корективи будуть розглядатись урядом у майбутньому.