Припинення експорту нафти було б дуже болісним для Росії, оскільки доходи до її бюджету йдуть саме завдяки цьому
Добре, що Україна почала завдавати ударів по НПЗ і продовжує, незважаючи на побажання деяких “розумних” людей на Заході, які турбувалися про Росію. Але ще один із важливих для нас об'єктів – це порт Новоросійська. Для Росії це дуже болісна тема, тому що через цей порт проходить багато експорту не тільки нафти, а й зерна та іншого. Припинення експорту нафти було б дуже болісним для Росії, оскільки доходи до її бюджету йдуть саме завдяки цьому. Це були б справжні санкції проти РФ.
Щодо ефективності наших ударів по НПЗ, Росія заборонила експорт бензину на півроку, тим самим захопила два періоди – посівне та збирання врожаю. Поки заборона діє, там якось справляються, але нам треба працювати в цьому напрямку далі, щоб усі НПЗ Росії в її європейській частині були знищені. Принаймні технологічні установки, оскільки Росія зараз не має можливості швидко замінити це обладнання. Його було складно замінити і у мирний час, а тепер тим більше. Удари наносяться по колонах ректифікації, а вони висотою приблизно як 16-поверховий будинок. Щоб таку колону замінити, її потрібно спроектувати та виготовити. Це штучний товар, який так просто в магазині не купиш. Для всього цього потрібні фахівці, які мають виміряти, спроектувати, змонтувати, а потім ще навчити людей. На це потрібно півроку точно.
Тому змагання між ГУР та СБУ у тому, чиїх дронів найбільше прилітає з військових чи нафтопереробних об'єктів у Росії, – це дуже добре. Я вважаю, що вже час переходити до нафтопроводів, особливо тих, які йдуть у бік Новоросійська, треба починати з них. Так ми зможемо суттєво впливати на економічну ситуацію у Росії. Іншого виходу Україна не має: вона програє у симетричній війні, тому треба воювати асиметрично. Судячи з стогонів та писків росіян через західну пресу, наші удари дуже болючі для них.
Дуже цікавий нещодавній приліт Татарстаном, Єлабугою, адже це удар на відстані 1,3 тисячі кілометрів. А Татарстан – це один із регіонів-донорів Росії: там і нафта, і військові виробництва, там і Казанський авіабудівний завод, який випускає стратегічні бомбардувальники – Ту-160, які називають Білими лебедями. Там важливим є ще й національний чинник. Плюс, якщо завдаватимуться ударів по Татарстану, почнеться безробіття, і люди, насамперед, національні еліти, почнуть ставити питання про те, навіщо їм усе це потрібно.
Крім того, важливим є Киргизстан. Татарстан та Киргизстан – це два регіони, де є нафта, де дуже розвинена промисловість, де є сировина для промисловості тощо. Тому дуже добре, що наші безпілотники вже так далеко долітають. Чекатимемо результатів. Проте результати негаразд швидко з'являться, оскільки потрібно послідовно якийсь час вибивати важливі об'єкти.
Джерело: Тарас Загородній, «Главред»