31 березня МЗС РФ у своїй заяві звинуватило Україну в організації терористичних актів, зокрема, в атаці ІДІЛ у Красногорську. Російська Федерація вимагає заарештувати та видати їм голову Служби безпеки України Василя Малюка та інших, за їхніми словами, “терористів”.
У заяві, опублікованій Міністерством закордонних справ РФ, йдеться, що російські слідчі органи нібито виявили в теракті у підмосковному ТРЦ “Крокус” “український слід”. У відповіді пресслужби СБУ з приводу заяви МЗС РФ зазначається, що насправді терористом є президент Росії, адже МЗС РФ забуває, що саме Путіна офіційно оголошено в міжнародний розшук, зокрема, його чекають у Гаазькому трибуналі за викрадення українських дітей. Тому московські закиди на адресу України безпідставні, брехливі та блюзнірські.
Про це свідчать і заяви політичних керівників США, Великої Британії та Франції. Особливий цинізм надає оприлюднення кремлівських висновків у річницю масових вбивств, скоєних російською армією у Бучі. Президент Молдови Майя Санду з нагоди другої річниці визволення Бучі заявила, що саме визволення цього міста на Київщині відкрило світові російські військові злочини.
Слід нагадати, що саме Росія є порушником Міжнародної конвенції щодо боротьби з фінансуванням тероризму, і це не просто заяви, а виведення Міжнародного суду ООН від 31 січня 2024 року. Росія воює з Україною терористичними методами із 2014 року. Крім того, так звана група “Вагнер”, яка фінансується з російського бюджету, визнана терористичною організацією у Великій Британії. Росію офіційно визнали терористичною країною або державою-спонсором тероризму в Україні, Литві, Латвії, Естонії, Чехії, Нідерландах, Польщі та Словаччині.
Аналогічні рішення також ухвалено міжнародними організаціями: ПАРЄ, Парламентською асамблеєю НАТО, Європейським парламентом та ОБСЄ. Саме Путін і високопосадовці російської воєнщини Кобилаш та Соколов оголошені у міжнародний розшук за ордерами Міжнародного кримінального суду.
Якраз два роки тому на початку квітня 2022 року Сили оборони України вигнали російських окупантів із Київщини та інших північних регіонів. Тоді Сили оборони здобули свою першу видатну перемогу над загарбником, змусивши його втекти з-під Києва та з півночі України загалом. Російське командування вихвалялося, що візьме Київ за три дні, проте агресори недооцінили силу українського народу та його армії. Виснаживши російські війська під Києвом, Сили оборони розпочали операцію з оточення ворожого угруповання. Саме це й змусило росіян тікати.
Перемога під Києвом уберегла Україну від поразки, вона зірвала плани Кремля знищити українську державність та зробити геноцид як у Бучі у всеукраїнському масштабі. Саме завдяки цій перемозі світу відкрилася правда про російські військові злочини та масові страти мирних жителів у Бучі, Мотижині та інших населених пунктах України.
Російська пропаганда досі виправдовує втечу своїх військ нібито добровільним рішенням про “кардинальне скорочення військової активності”, загрожуючи новим настанням на столицю України. Але сьогодні Київ захищений набагато краще, ніж два роки тому. Створено потужні фортифікаційні укріплення, українські війська готові відобразити будь-які російські спроби повторно увірватися із півночі.
Тим часом, в інтерв'ю CBS News президент України Володимир Зеленський розповів, що Росія може готуватися до нового наступу наприкінці травня чи червні ц.р. “Наміри ворога ретельно відстежуються, яке можливості аналізуються. Москві вже не вдасться приховати своїх планів. Ситуацію на сході стабілізовано.
Вона краща, ніж 2-3 місяці тому. Тим не менш, Росія має значну перевагу в кількості озброєння, боєприпасів та особового складу. Саме це становить загрозу нових спроб прориву українського фронту”, – наголосив глава української держави. Україна інформує партнерів про ступінь загрози широкого російського наступу та актуальні потреби у озброєнні, військовій техніці та боєприпасах.
Допомога союзників і особливо США є критично важливою для стримування росіян. Відсутність військової та фінансової допомоги США змусить українську армію відступати. Путін не планує зупинятися на захопленні України. Російська агресія може поширюватись і на інші країни, включаючи держави-члени НАТО. Щоб перешкодити, Росію слід зупинити тут, в Україні.
Однак Палата представників Конгресу США зможе розглянути питання надання допомоги Україні лише після повернення з великодніх канікул 9 квітня. Обіцяна допомога США, яка передбачає $60 млрд, є критично необхідною для оборони України від російської агресії. Процес ухвалення рішення безпрецедентно затягнувся. Верхня палата Конгресу – Сенат ухвалила позитивне рішення ще 13 лютого, а дискусії продовжуються з грудня минулого року.
Після ухвалення всіх законопроектів, що фінансуються федеральним урядом США, Конгрес більше не має поважних причин затягувати процес надання допомоги. Щодня тяганина обходиться Україні дуже дорого. Гинуть українські захисники, громадянське населення, Росія винищує українські міста та села. Підтримка Києва та покарання агресора за військові злочини – це те, що відповідає національним інтересам США та є передумовою збереження світового порядку, що ґрунтується на верховенстві міжнародного права.
Джерело: Олександр Левченко, «Обозреватель».