ЗСУ прибрали відомого терориста “Бабая” – одного із символів “руSSкого світу”

ЗСУ прибрали відомого терориста “Бабая” – одного із символів “руSSкого світу”

У 2014 році Можаєв брав участь у вторгненні на Донбас разом зі Стрєлковим-Гіркіним і обіцяв захопити Київ за кілька днів.

18 жовтня в інтернеті з’явилася інформація про те, що на українському фронті загинув проросійський бойовик ЛДНР Олександр Можаєв, також відомий як “Козак Бабай”.  У російських соціальних мережах з’явилася інформація, що Бабай загинув у Запорізькій області.

“Вчора ввечері на Запорізькому напрямку загинув Саша “Бабай” (Олександр Можаєв), учасник ополчення в 2014 році.

Водночас інші канали повідомили про появу інформації про загибель Можаєва.

Хто такий “Козак Бабай”?

Олександр Можаєв родом з невеликого містечка Білореченськ у Краснодарському краї Російської Федерації. Майбутня “зірка” Донбасу працював вантажником на складі і мав проблеми з законом за вирощування конопель та напад на людей зі зброєю.

У 2014 році, коли почалася так звана “російська весна”, він разом з іншими проросійськими бойовиками приїхав до Донецької області та взяв участь в окупації Слов’янська. Фактично, Бабай був одним з першої хвилі бойовиків, разом з Ігорем Стрєлковим, Павлом Губарєвим та Олексієм Мозговим. Через свою колоритну зовнішність він привертав увагу російських пропагандистів, часто потрапляв в їхні об’єктиви, а його фото поширювалися в російських соціальних мережах.

Однак піар бородатого “козака” в папській шапці і темних окулярах незабаром закінчився: У липні він втік до Криму, а через рік бойовик розповів журналістам, що бідує і змушений випрошувати гроші на їжу у друзів.

Пізніше в інтерв’ю “Газеті.ру” “Бабай” розповів, що йому не дозволяли їхати на Донбас, тому що його могли заарештувати і замкнути в підвалі. Водночас сам Стрєлков-Гаркін назвав Моджаєва дезертиром.

Хто такий "Козак Бабай"?
Хто такий “Козак Бабай”?

Раніше, 30 серпня, повідомлялося, що Служба безпеки України затримала в Одесі агента російського угруповання “Призрак”, що входить до складу терористичної організації “ЛНР”. Ним виявився місцевий житель, який воював у лавах “ЛНР” під псевдонімом “Санта”.

Примітно, що Бабай, який обіцяв вторгнутися в Київ за кілька днів, перебуває у федеральному розшуку Росії за погрозу вбивством або заподіянням шкоди здоров’ю. Під час вторгнення на Донбас у 2014 році російські пропагандисти активно використовували образ Моджаєва як символ “русского мира”. Його портрет навіть друкували на чашках і футболках.