Згорів на роботі: Українські силовики знищили дуже незвичайний БТР, який мав допомогти рашистам придушити атаку ЗСУ.

Згорів на роботі: Українські силовики знищили дуже незвичайний БТР, який мав допомогти рашистам придушити атаку ЗСУ.

Російський БТР-80 з УМЗ спершу напоровся на міну, а потім отримав влучний “прильот” з БПЛА

Українські військові знищили доволі незвичну машину російсько-окупаційних військ. Модифікований російський бронетранспортер БТР-80, обладнаний пусковою установкою УМЗ – універсальним мінним загороджувачем, перебував у полі зору нашого гарнізону.

Спочатку російський бронетранспортер наїхав на міну, потім український оператор безпілотника скинув з дрона гранату на нього. На відео видно, що після влучання гранати з машини йде дим, потім вибухає боєкомплект і, нарешті, бронетранспортер спалахує, тобто машину можна вважати знищеною.

Знищення ворожих мінних систем є дуже важливим кроком, оскільки російські війська зараз активно використовують мінні системи для встановлення мінних полів. Для того, щоб затримати просування українських військ, окупанти активно використовують новітню систему мінно-вибухових загороджень “Зємлєдєліє”. За один постріл такий комплекс може накрити територію розміром у кілька футбольних полів і діє на дальності 5-15 км.

Першу таку машину Збройні сили України знищили на початку березня 2023 року, її також було знищено ударом безпілотника. Ще одна машина “Зємлєдєліє” була знищена наприкінці червня, імовірно, за допомогою “розумних снарядів” типу SMART або BONUS, які використовуються українською армією.

Крім того, окупаційні війська використовують для мінування місцевості транспортні засоби з тією ж радянською технологією УМЗ на базі вантажівок ЗІЛ-131Б, і один з таких комплексів був знищений за допомогою безпілотника FPV.

УМЗ на базі вантажівок ЗІЛ-131Б
УМЗ на базі вантажівок ЗІЛ-131Б

Теги: останні новини, останній новини, останні новині україни