ЗСУ вперше знищили рідкісну російську ІСДМ “Земледелие”

ЗСУ вперше знищили рідкісну російську ІСДМ “Земледелие”

Бійці 128-ої окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади Збройних сил України успішно знищили інженерну систему дистанційного мінування під назвою “Земледелие”, яка була використовувана російськими окупантами. Про це повідомив народний депутат і фронтовий волонтер Юрій Мисягін у своєму твіттері, розмістивши відео, на якому було видно процес знищення системи. У ролику був присутній також логотип благодійного фонду “Повернись живим”.

Відео було знято за допомогою вітчизняного безпілотного літального апарата під назвою “Лелека”. Оператори знайшли ціль у вигляді “Земледелия” на дорозі біля лісосмуги в Запорізькій області і навели артилерійський вогонь на неї.

На записі було чітко видно вибух поруч з установкою, але незабаром з “Земледелия” почали самовільно злітати 122-міліметрові снаряди з мінами. Військові експерти підтвердили, що це, ймовірно, був другий випадок знищення “Земледелия” і перший документований випадок його утилізації. Ця інженерна система дистанційного мінування подібна до ракетно-артилерійських систем залпового вогню, але її снаряди містять міни, які не вибухають після приземлення.