БПЛА “Лелека-100” отримало на озброєння ГУР МОУ (фото)

БПЛА “Лелека-100” отримало на озброєння ГУР МОУ (фото)

Безпілотник “Лелека-100” було прийнято на озброєння Збройних Сил України у 2021 році

Як повідомляється на сторінці ГУР Міністерства оборони України в соціальній мережі, нещодавно військовослужбовці служби отримали 6 БПЛА “Лелека-100”. Безпілотники були придбані в рамках спільного проекту “Крила для військової розвідки” фонду “Повернись живим”.

Як зазначалося вище, на проект було зібрано 9,3 мільйона гривень. № яких 89,95 мільйона гривень було витрачено на придбання шести таких безпілотників. Окрім літальних апаратів, були придбані модулі корисного навантаження, акумулятори та комплекти для продовження тривалості польоту.

Водночас, на решту коштів було закуплено додаткові акумулятори для БПЛА. А також ноутбуки, генератори, зарядні станції та маскувальні сітки для аеророзвідників Головного управління розвідки Міністерства оборони України.

Нагадаємо, що “Лелека-100” – це розвідувальний безпілотник виробництва компанії DeViRo (входить до складу НАУДІ), який наразі активно використовується на полі бою підрозділами Збройних Сил України.

Комплекс перебуває у дослідній експлуатації з 2017 року, з 2018 року цей безпілотник проходить випробування у Збройних Силах України, а у травні 2021 року безпілотник “Лелека-100” був прийнятий на озброєння Збройних Сил України.

Розвідувальний безпілотник “Лелека-100” здатний вести розвідку на висотах 1500-2000 м та на глибині до 50 км. Він може розвивати максимальну швидкість 120-140 км/год і може нести різне корисне навантаження.