Аеродроми у вогні: ЗСУ вдарили по військових летовищах біля окупованих Луганська і Бердянська

Аеродроми у вогні: ЗСУ вдарили по військових летовищах біля окупованих Луганська і Бердянська

Окупанти продовжують зазнавати колосальних втрат на війні. Так, Збройні Сили України вкотре знищили ворожі гелікоптери та обладнання аеродромів.

Сьогодні Збройні Сили України завдали серію далекобійних ударів по прифронтових аеродромах армійської авіації Росії в районі поки що окупованих Бердянська та Луганська, що викликало відчайдушні крики у Z-пабликах. Дальність цих об’єктів від поточної лінії фронту становить близько 95 та 85 км відповідно. На обох базуються ударні гелікоптери Ка-52, Мі-28, Мі-24/35, а також транспортні гелікоптери Мі-8/17. Факт атаки підтвердили і в управлінні стратегічних комунікацій апарату Головнокомандувача ЗСУ. У повідомленні йдеться, що українська армія завдала ударів по вертольотах та обладнання російських військ поблизу Луганська та Бердянська. Генштаб ЗСУ у ранковому зведенні повідомив про поразку двох вертольотів та складу боєприпасів, не уточнюючи подробиць.

Спікер ВПС Юрія Ігната, уникнув прямо поставлених питань, про результати нічних нальотів. Тим не менш, уважно вслухавшись у його відповідь, можна все одно дещо вивудити. Так Ігнат, пояснюючи те, що було вражено на аеродромі в Бердянську, сказав про те, що йдеться не тільки про ударне Ка-52 або Мі-28, але ще й про Мі-8, а також – штурмовиків противника. Звідси можна зробити висновок, що під роздачу потрапило більше, ніж 2 вертольоти і напевно – щось дісталося і літакам, але він звернув тему і заглибився у спецтехніку, яка заправляє авіацію паливом та заряджає акумулятори.

З цього ми робимо логічний висновок про те, що насправді ці атаки були не по аеродромах взагалі, оскільки це – стаціонарні цілі і удар по них цілком можна було завдати вчора, позавчора і будь-якого іншого дня, причому – по черзі, а тут – під заміс потрапили два аеродроми одночасно. Це говорить про те, що там було щось незвичайне, або туди прибуло суттєве поповнення, яке мало сьогодні відпрацювати в якомусь масовому порядку, або прибули якісь особливо цінні аероплани чи якісь фендиперцеві озброєння. Якщо йдеться про зосередження ударних одиниць, то в такому разі противник, напевно, нарощував чисельність поступово, щоб не засвітити цей маневр і можливо наша розвідка спостерігала за «наповненням судини» і коли техніки набилося під зав’язку, туди прилетіли «світлячки щастя». У такому разі важливо не налякати дичину і дати їй можливість набитися під верх, щоб одним заходом вразити якомога більше авіатехніки. Але якщо розклад був саме такого плану, то там за визначенням не може бути знищено два вертольоти, бензовоз та місцевий склад боєприпасів.

Ці висновки підтверджує і справжнє виття воєнкорів, яке лунає з “російських боліт”. Наприклад, Телеграм-канал “Два Майори” повідомив, що атака на аеродроми була масованою. За даними каналу, на аеродром могли прилетіти щонайменше 40 ракет. “Негативний досвід облаштування та захисту наших аеродромів не враховано”, – підкреслив автор. За інформацією каналу “Повернути на Z війні”, для атаки використовувалися американські ракети ATACMS. Про це пише канал WarGonzo. Аеродрому було завдано “величезних збитків”, написав військовий блогер Борис Рожин. Телеграм-канал Fighterbomber, який веде колишній військовий льотчик, повідомив про “одний із найсерйозніших ударів за весь час СВО”. За даними каналу, є втрати у техніці та особовому складі. “Про те, що “треба робити висновки, щоб такого більше не повторилося,” писати безглуздо. Таке буде повторюватися, доки триває війна”, – додав адміністратор Fighterbomber. Також Z-паблік поскаржився, що їхня хвалена ППО в районі захопленого Бердянська спрацювала дуже погано, а ЗСУ завдавали точних ударів, після яких було знищено багато вертольотів. Крім того, вони пишуть, що у живій силі у ЗС РФ після нещодавніх ударів по аеродромах також є втрати. Також у мережі вже є відео, яке позиціонується як зняте сьогодні вночі у Бердянську.

У зв’язку з ракетним ударом ЗСУ по аеродрому в Бердянську можна провести деякі паралелі із серією ударів ЗСУ по аеродрому в Чорнобаївці навесні минулого року, коли там ще базувалася авіація ВКС РФ. Адже цей вертолітний майданчик вкрай активно використовується ворогом і вже не вперше стає об’єктом удару ЗСУ. Наприклад, 30 червня на території цього аеродрому прозвучала потужна серія вибухів, але метою стали не вертольоти, а штаб та склад паливно-мастильних матеріалів. Тоді для удару було використано ракети Storm Shadow. Цей удар не припинив використання аеродрому під Бердянськом і продовжували фіксуватися вертольоти противника. І якщо на болотах зараз стоїть таке грандіозне виття, то цього разу цілком може йтися про завдання ворогові досить суттєвих втрат, як у живій силі, так і в вертольотах.