Знищення ЗРК С-400: ЗС РФ втратили відразу кілька установок

Знищення ЗРК С-400: ЗС РФ втратили відразу кілька установок

Путінські війська втратили чотири зенітно-ракетні комплекси дальнього радіусу дії С-400.

Знищення ЗРК С-400 ворога сталося буквально за минулий тиждень. 26 жовтня 2023 року українські війська завдали удару по Луганській області. Сьогодні, 2 листопада, прес-служба Міністерства оборони Великої Британії повідомила про знищення російських систем протиповітряної оборони в Луганській області.

Російські ЗМІ також підтвердили повідомлення про те, що всі три системи С-400 були виведені з ладу в результаті ракетної атаки в минулий четвер.

Слід також зазначити, що українські військові регулярно атакують системи протиповітряної оборони в Криму. Британська газета пише, що путінські війська вже давно покладаються на системи протиповітряної оборони великого радіусу дії.

Однак система ППО коригується ракетами, які постачає Україні Захід. Не всі ракети дальнього радіусу дії, випущені по ворогу, можуть бути перехоплені. Чим менше систем протиповітряної оборони залишається в Російській Федерації, тим більший тиск чиниться як на системи, що залишилися, так і на їхніх операторів.

Зрештою, Міністерство оборони Росії буде змушене передислокувати системи ППО, що залишилися, на більшій території, залишивши менше військових об’єктів під прикриттям С-300/400.

Знищення ЗРК С-400! Відзначимо, окупаційні війська все частіше використовують у Криму симулятори протиповітряної оборони.

Нещодавно путінські війська розфарбовували літаки на військових аеродромах, щоб українські війська могли прийняти їх за справжні і почати атаки. Тепер, після серії українських ракетних атак на російські військові об’єкти в Криму, вони кидають виклик фальшивим системам протиповітряної оборони.

31 жовтня, журналісти Радіо Свобода повідомили про нову точку протиповітряної оборони біля села Чорноморське, але Telegram-канал “Кримський вітер” уточнив, що це неправда. Після публікації статті про новий пункт ППО в Криму надійшла нова інформація від місцевих жителів, які чекають на прихід українських військ.

Виявилося, що в районі Чорноморського немає справжньої системи протиповітряної оборони, а є макети, зроблені з шин, колод і дощок. Все це накрито маскувальними сітками. Поруч з цією позицією знаходиться воєнізована охорона, яка закликає всіх, хто перебуває поблизу Половецької бухти, повертати назад.

 

Детальний аналіз супутникових знімків від 30 жовтня показує, що не всі пускові майданчики залишаються в тіні. Це не перший випадок, коли Росія встановлює макети протиповітряної оборони в певних районах Криму.

Наприклад, в одному з найвіддаленіших районів Севастополя кілька разів приганяли ЗРК С-300; після того, як ЗРК залишали там на кілька ночей, його демонтували, а на його місці будували споруду, схожу на зенітну установку. Противник також активно використовував надувні манекени, а самі ракети ставив на землю замість рейок.

Більше новин на Українському агрегаторі новин