Удар по Чонгару: окупанти вже навели понтонну переправу (фото)

Удар по Чонгару: окупанти вже навели понтонну переправу (фото)

Згідно з опублікованими супутниковими знімками від 23 червня, російські окупанти встановили понтонну переправу під Чонгарським мостом після результативного удару Збройних сил України. На знімках також видно сліди обстрілів, які виявлені як на Чонгарському мосту, так і на прилеглій території. Однак на знімках, зроблених 18 травня, понтонної переправи ще не було, що свідчить про те, що її встановили після удару ЗСУ.

22 червня 2023 року окупанти заявили про ракетний обстріл Чонгарського мосту, який з’єднує окупований Крим з материковою Україною. Вони стверджували, що українські війська використали ракети Storm Shadow. Головне управління розвідки Збройних сил України (ГУР) заявило, що подібні атаки будуть тривати й надалі. В результаті обстрілу рух транспорту через Чонгарський міст був перенаправлений на пункти пропуску Армянськ і Перекоп. Цей міст був головним шляхом для перевезення палива, боєприпасів і особового складу окупантів до їхнього угрупування на півдні. Згідно з пізнішими звітами, цей удар по Чонгарському мосту серйозно ускладнить логістику ворога та обмежить його можливості поповнення ресурсів. В Кремлі відмовилися коментувати обстріл мосту до Криму, але вже наступного дня, 23 червня, російські війська свідомо вдарили по району Антонівського мосту під Херсоном.

Варто відзначити, що під час підготовки до контрнаступу Збройних сил України в Херсонській області восени минулого року, російські загарбники були змушені покинути правий берег Дніпра через регулярні удари по Антонівському мосту. В останні дні перед вступом ЗСУ в Херсон, російські війська були змушені перебрасувати особовий склад і техніку на Кримський напрямок через понтонні переправи, оскільки Антонівський міст був серйозно пошкоджений українською артилерією.