Теракт у Крокусі. Путін відмовився їхати на місце трагедії

Теракт у Крокусі.  Путін відмовився їхати на місце трагедії

Президент Володимир Путін не поїхав до «Крокусу Сіті Холл» після теракту, бо це нібито завадило б роботі оперативного штабу.

Про це заявив його прес-секретар Дмитро Пєсков.

«З перших хвилин цього жахливого теракту всіма відповідними службами <…> вживалися всі заходи, які слід вживати в таких ситуаціях. <…> Звичайно ж, у ці дні здійснення якихось ознайомлювальних поїздок є абсолютно недоцільним, тому що це просто перешкоджало б штабній роботі, яка була організована на місці», – сказав спікер Кремля.

Відповідаючи на запитання, чи збирається Путін зустрічатися з родичами загиблих, Пєсков дав зрозуміти, що поки що таких планів немає. «Якщо якісь контакти будуть потрібні, ми вас проінформуємо відповідним чином», – пообіцяв він.

Увечері 22 березня до «Крокусу Сіті Холл» увірвалися невідомі та відкрили стрілянину по беззбройних людях, які прийшли на концерт гурту «Пікнік», а потім влаштували пожежу. Напад зайняв 13 хвилин, потім бойовики втекли на автомобілі і були затримані силовиками лише наступного дня. Жертвами найкривавішого теракту за останні 20 років стали 143 особи. Відповідальність взяла на себе осередок ІДІЛ в Афганістані «Вілаят Хорасан».

Вперше Путін звернувся до росіян лише через 19 годину після трагедії. Глава держави відразу ж звинуватив у причетності до атаки Київ, пояснивши це тим, що виконавців теракту затримали у Брянській області – поблизу державного кордону, де для них нібито було підготовлене вікно з боку України. Будь-яких доказів, що підтверджують цю версію, він не навів.

Тоді ж Путін не згадав про те, що західні країни, включаючи США та Велику Британію, попереджали Росію про можливу атаку, прямо вказуючи, що її об'єктом може стати один із концертів. 19 березня глава Кремля назвав ці попередження «шантажем» та «провокацією» з метою «залякати та дестабілізувати суспільство».