З'явилися чотири сценарії розміщення армії Франції в Україні

З'явилися чотири сценарії розміщення армії Франції в Україні

Карта.

Швейцарське видання NZZ змоделювало варіанти присутності французьких військ в Україні Найбільш вірогідним варіант розміщення іноземної армії в Одесі.

Президент Франції Емманюель Макрон своїми заявами про можливе відправлення своїх військ в Україну хоче надіслати сигнал стратегічної двозначності. Йдеться про те, що Кремль не повинен бути надто впевненим у тому, наскільки Захід насправді втомився від війни. Навіть якщо Париж навряд чи зважиться на такий крок самостійно, погрози Макрона мають бути підкріплені реальними можливостями. Про це написало швейцарське видання NZZ.

У статті окреслено чотири найбільш ймовірні сценарії того, як можуть бути застосовані війська Франції:

Розміщення французьких військ на півночі від Києва, щоб запобігти вторгненню з Білорусі. За такого сценарію підрозділи ЗСУ зможуть перекинути на фронт східний та південний фронт.

Війська Франції виступатимуть резервами на Запорізькому напрямку. Це унеможливить прорив російської армії через Дніпро.

Розміщення військ Макрона на північ від Одеси, щоб убезпечити ключовий морський порт «Чорноморськ». Цей сценарій також передбачає можливість перекидання за потреби військ у сусідню Молодову.

Дислокація військ у Молдові. Їхнє завдання підтримуватиме місцеву армію у разі провокацій Росії.

Видання зазначає, що у французькій столиці поки що не озвучують конкретних намірів щодо своєї військової присутності в Україні. Втім, від високопосадовців країни найчастіше звучить сценарій саме присутності в Одесі.

“Перший та третій варіанти були б насамперед стратегічними і мали б політичний символізм: у разі російського прориву витіснення українського уряду на чолі з президентом Володимиром Зеленським було б першочерговим завданням. Якби Франція змогла захистити столицю України Київ від захоплення, швидкої перемоги Кремля можна було б запобігти”, – вважає автор матеріалу.

Другий варіант із розміщенням сил на Запорізькому напрямку має насамперед військове значення.

«Якщо російська армія спробує енергійно наступати на південному сході, територія на північ від Запоріжжя стане оперативною п'ятою ахіллесової для оборони України. Місто Дніпро є справжнім хабом у всіх напрямках країни», — йдеться у статті.

Як зазначає видання, у минулому Кремль краще розумів ознаки сили, аніж компроміс. Тому військове втручання Франції, ймовірно, було б останнім шансом Європи запобігти поразці в Україні та велику війну.

Про це Пише портал UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97