ЗСУ посадили неушкодженим російський чорний «Шахед»

ЗСУ посадили неушкодженим російський чорний «Шахед»

Як їм це вдалося?

Росія продовжує здійснювати атаки «Шахедами» територією України. Днями українським силам РЕБ вдалося приземлити неушкодженим ворожий дрон. Це модернізований “Шахед” чорного кольору.

Військовий експерт, льотчик-інструктор та полковник ЗСУ у запасі Роман Світан сказав «24 Каналу», що українські сили отримали чи зробили самостійно відповідні засоби для здійснення такої операції. Ця «знахідка» дозволить їм дізнатися більше про ворожу зброю.

Найпростіша і вдала схема

Це сталося завдяки тому, що було розгорнуто партнерами України систему РЕБ. Союзники передали Україні добрі системи, а також українські фахівці збирають самостійно ефективні системи радіоелектронної боротьби.

– Ця система працює так, що може вести ракету, і вона не потрапляє в ціль, падаючи десь у поле. Також РЕБ перехоплює управління «Шахедом», відрізає зв'язок із супутником та садить його, – зазначив військовий експерт.

Іноді приземлення чорного Шахеда відбувається досить м'яко і він не вибухає. Це дозволить українським військовим дізнатися більше про «начинку» дронів, які запускають росіяни.

– Враховуючи аеродинаміку, це найкраща схема для виконання бойового завдання на великій відстані. Можна взяти 50-кілограмову авіабомбу, прибудувати таке ж крило, як у «Шахеда», систему управління, двигун, і вийде найпростіша і найвдаліша схема з усіх, що є на дальність понад 1000 кілометрів, – зазначив Роман Світан.

Про це Інформує своїх читачів видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97