Зеленський: Зараз Patriot місце саме в Україні

Зеленський: Зараз Patriot місце саме в Україні

Президент України закликав партнерів надати кошти ППО.

Західні системи протиповітряної оборони Patriot повинні перебувати в Україні, щоб згодом не довелося їх застосовувати по всьому східному флангу НАТО. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення у неділю, 7 квітня.

«Ситуація у Харкові – дуже жорстка, постійний російський терор, наразі ще й фактично щодня – авіабомбами. Ми шукаємо можливості дати Харкову більше захисту неба – і це завдання як для військових, так і для всіх дипломатів України – для кожного і кожного, хто відповідає за міжнародну комунікацію, хто щодня має бути в діалозі з партнерами», – заявив глава держави.

За словами Зеленського, «цілком очевидно, що наявних у нас, в Україні, коштів ППО не вистачає – і це очевидно для всіх наших партнерів».

«І світ, нарешті, має почути цей біль, який російські терористи завдають Харкову, завдають Куп'янську, містам Донецької області, Запоріжжя, Сумщині та багатьом іншим нашим українським громадам. Є системи ППО у світі, які можуть допомогти. Потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні», – наголосив президент.

Глава держави зазначив, що «бути активними у виконанні цього завдання – це персональна відповідальність наших дипломатів, які працюють за напрямами та країнами, де є необхідні системи».

“Поки Patriot місце саме в Україні, щоб згодом не довелося їх застосовувати як мінімум по всьому східному флангу НАТО”, – резюмував Зеленський.

Про це Інформує ресурс ЮА Обозрєватель, з посиланням на Хартія 97