Зеленський: Україна готова отримувати зброю зі США в кредит

Зеленський: Україна готова отримувати зброю зі США в кредит

Президент закликав Верховну раду якнайшвидше ухвалити закон про мобілізацію.

Президент України Володимир Зеленський під час відвідин оборонних споруд у Чернігівській області дав 52-хвилинне інтерв'ю телеканалу «Ми – Україна», опубліковане увечері у суботу, 6 квітня. У ньому Зеленський торкнувся низки питань, пов'язаних із російською агресією проти України. Зокрема, він заявив про готовність отримувати американську зброю в кредит, підтримав ініціативу Еммануеля Макрона щодо сприяння французьких військових в Україні та повідомив про відсутність снарядів для контрнаступу ЗСУ. Крім того, Зеленський закликав Верховну раду якнайшвидше ухвалити закон про нову мобілізацію в Україні.

Пакет військової допомоги від США у кредит

Американську військову допомогу Зеленський назвав “критично важливою”, а також додав, що Україна є “заручником ситуації”. “На жаль, питання війни Росії проти України стало внутрішньополітичним питанням у США, хоча це безпека всього світу”, – сказав він.

За словами Зеленського, якби США запропонували Києву військову допомогу «в кредит сьогодні» або «безкоштовно через рік», президент вибрав би перший варіант: «Тут немає жодного вибору, чим швидше тим краще».

Президент України також заявив, що Києву не вистачає 25 систем ППО Patriot, “щоб закрити Україну повністю”. Саме Patriot зможе допомогти захистити енергосистему України в умовах масованих атак РФ останніми тижнями.

Якою може бути участь французької армії?

Зеленський підтримав ініціативу Еммануеля Макрона щодо залучення французької армії в Україні. Він заявив, що іноземні військові можуть бути особливо корисними у двох напрямках: навчанні української армії та ремонті виведеної з ладу західної військової техніки.

Водночас Зеленський зазначив, що не готовий публічно закликати іноземні армії до безпосередньої участі у воєнних діях, оскільки в цьому випадку Росія скористається цим приводом і «зробить усе, щоб зупинити військову допомогу інших держав».

Прийняти закон про мобілізацію потрібно «найближчими днями»

Зеленський також назвав «безвідповідальним» чотиримісячне обговорення у Верховній раді закону про нову мобілізацію та закликав прийняти його «найближчими днями». За його словами, зволікання Ради змусило західних союзників сумніватися щодо подальшої військової допомоги Україні. «Якщо ви не бажаєте мобілізацію, парламент не хоче голосувати, для чого вам допомога? Просто розкажіть, чому ми маємо допомагати», – передає слова союзників Зеленський. “З усіма лідерами світу щодня я розмовляю онлайн та офлайн і пояснюю, що мобілізація в Україні йде”, – додав він.

Про це Інформує своїх читачів сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97