Західні інструктори можуть з'явитися в Україні: прем'єр Литви назвала умову

Західні інструктори можуть з'явитися в Україні: прем'єр Литви назвала умову

Крім військових інструкторів, в Україну можуть прибути фахівці сектору безпеки іншого профілю.

Західні військові інструктори можуть приїхати до України для навчання українських військових за умов належного протиповітряного захисту. Про це заявила прем'єр-міністр Литви Інгріда Шимоніте на спільній прес-конференції з українським колегою Денисом Шмигалем.

За словами Шимоніте, зараз литовські інструктори навчають українських військових на території самої Литви та інших країн-партнерів.

– Чи можна було б їх навчати в Україні? З належною протиповітряною обороною, безперечно, можна керувати цими ризиками, – сказала прем'єр.

Шимоніте зазначила, що окрім військових інструкторів в Україну також можуть направити фахівців з кібербезпеки, розмінування та охорони кордону.

Вона також висловила думку, що заяву президента Франції Еммануеля Макрона про відправку західних військ в Україну багато хто сприйняв помилково – що він нібито пропонував залучити західні армії до бойових дій.

– Є різні форми допомоги чи способи залучення. Я думаю, що президент Макрон сказав, і що є ключовим, це те, що ми не повинні малювати для себе червоні лінії, коли з іншого боку ми маємо людину, яка не має червоних ліній і має ядерну загрозу і розмахує нею через день, – сказала голова литовського уряду.

Про це Пише сайт UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97