Затримано російського публіциста та дисидента Олександра Скобова

Затримано російського публіциста та дисидента Олександра Скобова

Російській владі не сподобалася його безкомпромісна позиція.

Учасника опозиційного Форуму вільної Росії, публіциста Олександра Скобова затримали ввечері 2 квітня в Санкт-Петербурзі за звинуваченням у «сприянні терористичній діяльності», повідомляє «Радіо Свобода».

Привід для звинувачення не повідомляється. У березні Скобов був включений міністерством юстиції до реєстру так званих іноземних агентів.

31 березня в інтерв'ю сайту «Север.Реалії» 66-річний Скобов заявив, що закликає допомагати російським добровольчим батальйонам, які воюють на боці України. Російська влада оголосила легіон «Свобода Росії» та «Російський добровольчий корпус» терористичними організаціями.

За словами Скобова, він виступає проти заморожування конфлікту в Україні. «Лише перемога України, лише звільнення всіх захоплених Росією територій, відновлення кордонів 1991 року, репарації за агресію та передання суду тих членів військово-політичного керівництва Росії, які розв'язали війну», – сказав він.

У публіциста вилучили телефон та комп'ютер. Він не зміг взяти із собою ліки від діабету, повідомляє видання «Ротонда». Соратники Скобова повідомили редакцію, що він має намір відмовитися від адвоката, про це пише і Волохонський.

Про це Пише видання UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97