За сім місяців Україна експортувала морським коридором більше, ніж за рік «зернової угоди»

За сім місяців Україна експортувала морським коридором більше, ніж за рік «зернової угоди»

І продовжує нарощувати ефективність.

За сім місяців роботи українського морського коридору було експортовано 33,8 млн. тонн вантажів. Це більше, ніж за рік роботи «зернової угоди», в якій взяли участь ООН, Росія та Туреччина.

Як пише obozrevatel.comПро це повідомив віце-прем'єр-міністр з відновлення – міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Сьогодні Українським коридором пройшло 1140 суден, які експортували 33,8 мільйонів тонн вантажів до 40 країн світу. З них 23,1 мільйона тонн – продукція українських аграріїв», – наголосив Кубраков.

За його словами, зараз на підхід до портів Одеса, Чорноморськ та Південний очікують 150 суден, які мають експортувати майже 5 млн тонн вантажів.

«Можемо говорити, що ми вийшли майже на довоєнні обсяги експорту з портів Великої Одеси, а також запровадили ефективніший логістичний шлях без участі держави-агресора, продовжуючи бути гарантом продовольчої безпеки світу. Це ще одна спільна перемога держави, ЗСУ та всієї морської інфраструктурної галузі», – підсумував міністр.

Як відомо, незважаючи на системні повітряні атаки, тимчасовий коридор Чорним морем продовжує нарощувати ефективність. У той же час складним залишається питання страхування судів. Ще наприкінці минулого року Україна почала розробляти новий механізм гарантій покриття збитків судновласникам у разі їх настання, і було створено програму страхування судів Unity. Однак цей механізм тільки почав працювати, тому ставки страхування досі залишаються досить високими.

Про це Інформує своїх читачів ресурс UA-Obozrevatel, з посиланням на Хартія 97